Çince Öğrenme Uygulaması 📱 Hello Chinese İncelemesi 2021

Hello Chinese Çince Öğrenme Uygulaması – Indirmeli Miyim?

Hello Chinese – Çince öğrenmek için etkili, kolay ve eğlenceli bir yol. Başlangıç seviyesinden ileri seviyesine kadar herkes bu Çince öğrenme uygulamasından öğrenecek bir şey bulabilir.

Uygulama İçeriği: karakterler (yazı), karakterler (okuma), ses tonları, telaffuz, dil bilgisi, kelimeler, dinleme, çeviri, dersler.

HelloChinese Inceleme – Değerlendirmeler

HelloChinese Inceleme Uygulama Hakkında

HelloChinese Inceleme Ücretli mi?

HelloChinese Inceleme  Uygulama Özellikleri

HelloChinese Inceleme  Alıştırmalar

HelloChinese Inceleme – Sıkça Sorulan Sorular

Hello Chinese Müşteri Memnuniyeti

Kullanım Kolaylığı95%
Fiyatı100%
Eğlence90%
Genel95%

Mevcut İşletim Sistemleri: Android, Apple

Google Play: 4.8 Yıldız, 290.000 inceleme

Apple Store: 4+ Yıldız, 8100 inceleme

Fiyatı: Ücretsiz (Uygulama içi alışveriş mevcut)

Hello Chinese Hakkında

LTL Hello Chinese İnceleme
LTL Hello Chinese İncelemesi

Hello Chinese Android ve iOS üzerinden kullanabildiğiniz bir mobil uygulamadır.

Bu uygulamayı birkaç aydır kullanıyorum ve çok yararını gördüm.

Çince konuşma, dinleme, okuma ve karakter yazma alanlarının hepsini kapsıyor.

Çince seviyesi ne olursa olsun dili öğrenmek isteyen herkesin kullanabileceği bir uyguamadır fakat tabi ki de tek başına yeterli değildir.

Bana kalırsa bu mobil uygulama görüntü açısından en iyi Çince öğrenme uygulamalarından biridir. Temiz ve basittir, ekranda aynı anda bir sürü şey olmadığı için daha rahat odaklanıp her şeyi daha kolay ve hızlı anlayabiliyorum.

Çince Öğrenme Uygulaması 🦉Duolingo İncelemesi 2021 Thumbnail

Çince Öğrenme Uygulaması 🦉Duolingo İncelemesi 2021

Çince Öğrenme Uygulaması 🧐Duolingo İncelemesi    Çince öğrenme tavsiyeleri sayfamızda da bahsettiğimiz gibi, teknoloji çağında yaşıyoruz ve teknoloji çağının bize sunduğu imkanlardan yararlanmalıyız. Nasıl mı? Tabi ki de Çince öğrenme uygulaması kullanarak! Sadece Çince dil eğitimi veren bazı uygulamaları inceledikten…

Hello Chinese Ücretli Midir?

Hello Chinese ücretsizdir. Fakat uygulama içi alışveriş yapıp yeni özellikler açabilirsiniz

Çince Karakterleri Yazmak

İçeriği, görünümü, işleyişi ve etkisi o kadar üst derecede ki kullandığım birçok ücretli Çince uygulamasına bin basar.

Uygulamayı kullanmaya başlamak için mail adresi ve şifre girip hesap oluşturmalısınız, böylece ilerlemenizi takip edebileceksiniz.

Ayni zamanda hem tabletten hem telefondan uygulamaya giriş yaptığınızda, ilerlemeniz otomatik olarak kaydedilmektedir ve güncellenmektedir.

Hello Chinese Özellikleri

Basitleştirilmiş ve Geleneksel Karakterler

Hello Chinese Çince öğrenme uygulaması basitleştirilmiş ve geleneksel karakterleri de sunmaktadır ayni zamanda dilerseniz karakterleri pinyin ile beraber ya da pinyin’siz de görebilirsiniz.

İsterseniz karakterleri ve konuşma egzersizlerini atlayabilirsiniz fakat ben en çok bu iki özelliğin yararını gördüm.

Çevrimdışı Özelliği

Ayrıca dersleri indirip İnternet bağlantınızın olmadığı zamanlarda bile uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ben ihtiyaç duyduğum tüm dersleri indirip öyle çalışmayı tercih ediyorum.

Hatırlatmalar

Bunun dışında çalışmak istediğiniz zaman için hatırlatma kurabilirsiniz. Çalışma gününüzü ve saatinizi seçebiliyorsunuz.

Hatırlatma rahatsız edici ve durmadan tekrar edilen bir şey değildir bu yüzden müsait olmadığınızda görmezden gelebilirsiniz.

Konu Başlıkları

Uygulamayı kurduktan ve kaydolduktan sonra Çince öğrenmeye başlayabilirsiniz. Hello Chinese Çince öğrenme uygulaması çeşitli başlıklar etrafında kurulmuştur ve ilk konu telaffuzdur.

1den 8e kadar başlıklar genellikle şu şekildedir: temeller üzerine 2 konu, aile, hayvanlar, yemek, sorular, ve sayılar.

Bu konularda sırayla ilerlemek zorundasınız, yani konuları atlayamıyorsunuz. Dersler birbirinin üstüne eklenerek ilerlediği için bana kalırsa bu iyi bir özelliktir. Fakat dilerseniz bir sonraki 8li konu grubuna atlayabilirsiniz.

Dersler

Her konu başlığı altında 3 ile 5 arası ders vardır.

Şu an çalıştığım Gün ve Tarih konusunu çalışıyorum ve bu başlığın toplam 5 dersi vardır. Haftanın Günleri-zaman belirten kelimeler ve kelime sırası. 

Bazı kelimeler gramer açıklamasına sahip olduğu için mavi ile vurgulanmıştır. Bu kelimelere tıkladığınız zaman konu ile bağlantılı olan gramer açıklamaları yeni bir kutucukta karşınıza çıkacaktır.

Her derste altı çizilmiş ya da vurgulanmış sözcükler vardır, bütün bu sözcükler ile ilgli ekstra açıklamalar çıkan kutucuklarda mevcuttur.

Ayrıca tıkladığınız her karakterin İngilizce çevirisi de gözükmektedir. Kendi deneyimimden yola çıkarak söyleyebilirim ki bu özellik Çince öğrenmeyi çok pratik ve hızlı bir şekle sokuyor.

ChineseClass101 İncelemesi (2021) Thumbnail

ChineseClass101 İncelemesi (2021)

ChineseClass101 – Çince Öğrenme Uygulaması İnternet Çince öğrenme uygulamaları ile dolup taşıyor. Bu mobil uygulamalarının oluşturduğu bilgi çöplüğünün içinde ihtiyacınız olan kaliteli bir uygulama bulmak zor olabilir. Hele Çince öğrenmek isteyen birisiyseniz.  Temelde Fransızca veya İspanyolca dersleri sunan birçok büyük…

Hello Chinese Alıştırmalar

Çince Alıştırma-Hello Chinese
Çince öğrenmek- Hello Chinese

Çince Öğrenmek – Çoktan Seçmeli Sorular

İlk alıştırma çoktan seçmeli sorulardan oluşur ve Çince cümlelerin İngilizce çevirisi istenir.

İkinci alıştırma yine bir çeviri alıştırmasıdır fakat bu sefer İngilizce sözcükleri doğru yere sürüklemeniz gerekmektedir.

Üçüncü alıştırma duyduğunuz kelimeyi birçok seçenek arasında bulmanızı bekler. Sesi dilediğiniz kadar tekrardan dinleyebilirsiniz fakat bu başka uygulamalardaki gibi robot sesi değil de ana dili Çince olan bir insan sesi olduğu için anlamakta hiç bir sıkıntı çekmeyeceksinizdir.

Çince Sayılar  🔢 Çince Sayıları Öğrenin Thumbnail

Çince Sayılar 🔢 Çince Sayıları Öğrenin

Çince Sayılar Hakkında Bilmeniz Gereken Her şey Çince sayılar günlük hayatın önemli bir parçasıdır. Çince öğrenmeye başladığınızda karşılaşacağınız ilk şeylerden bir tanesi Çince Sayılar konusudur. Peki size bu konuda nasıl yardımcı olabiliriz? Çince Sayılar ile ilgili hazırladığımız bu kılavuzda 1’den…

Çince Öğrenmek – Yazma

Bundan sonra Çince karakterlerin nasıl yazıldığını göreceksiniz.

Karakterler tam ekranda net bir şekilde sırasıyla tüm vuruşları ile beraber göreceksinizdir.

Karakterin bulunduğu kısmın altında ise 3 buton bulunmaktadır. Bu butonları kullanarak karakterin nasıl yazıldığını öğrenip karakter hakkında ek bilgi öğrenebilirsiniz. Çince Karakterlerin Tarihi ve anlamı ile ilgili ayrıntı bilgi için tıklayınız.

Çince Öğrenmek – Konuşma

Konuşma kısmında ise ekranda gördüğünüz yazıyı duyduktan sonra yüksek sesle tekrarlamanız istenecektir.

Ekranın alt kısmında küçük bir mikrofon simgesi vardır, hazır olduğunuzda ona tıklayıp konuşabilirsiniz. Konuştuktan sonra ise kelimeleri düzgün bir şekilde telaffuz edip etmediğinizi öğreneceksiniz. Tam doğru bir telaffuza ulaşana kadar tekrar etmeniz istenecektir.

İleri Seviye Konuşma: Bunun dışında ileri seviye konuşma alıştırlamaları da bulunmaktadır. Bu alıştırmaları yaparak mükemmel bir telaffuza ulaşabilirsiniz.

Bunun için konuşma alıştırmasında herhangi bir karaktere basılı tutmanız yeterlidir. Bunu yapınca karşınıza yeni bir ekran çıkacaktır. Bu alıştırmada kelimeyi 3 defa üst üste doğru bir şekilde telaffuz etmeniz gerekmektedir, zordur fakat imkansız değildir.

Temel Çince Dil Bilgisi Ve Cümle Yapısı - Bölüm 1 Thumbnail

Temel Çince Dil Bilgisi Ve Cümle Yapısı – Bölüm 1

Temel Çince Dil Bilgisi Ve Cümle Yapısı – Bölüm 1 Temel Çince Dil Bilgisi Bu yazımızda temel Çince dil bilgisi işleyeceğiz. Çince dil bilgisi kapsamında aşağıdaki konulardan bahsedeceğiz: Çince Temel Dil Bilgisi #1 – Özne + Fiil CümlesiÇince Temel Dil…

Çince öğrenmek mi istiyorsunuz?  Pekin, Şanghay ve Chengde şehirlerinde sunduğumuz Çince dil kurslarımıza göz atabilirsiniz. Ya da dilerseniz Yeni başlattığımız Online Çince Kursumuza göz atın ve hemen öğrenmeye başlayın.

LTL’den daha sık haber almak mı istiyorsunuz?

Çin hakkında daha çok bilgi edinmek istiyorsanız bültenimize abone olabilirsiniz. Çince nasıl öğrenilir? Çince öğrenme uygulamaları nelerdir? gibi birçok sorunun cevabını keşfedin!

.

Hello Chinese – Sıkça Sorulan Sorular

HelloChinese nedir?

HelloChinese Çince öğrenme uygulamasıdır. Çince konuşma, dinleme, okuma ve yazma dersleri sunmaktadır.

Sadece HelloChinese kullanarak Çinceyi tamamen öğrenebilir miyim?

Hayır. Dil öğrenme uygulamaları sadece bir yardımcı kaynak olmalıdır. Herhangi bir dili tamamen öğrenebilmeniz için her gün o dilde alıştırma yapmalısınız ve durmadan insanlarla konuşmalısınız

HelloChinese ücretsiz bir uygulama mı?

Evet. HelloChinese ücretsizdir. Fakat dilerseniz uygulama içi alışveriş yaparak daha fazla özellik açabilirsiniz

Bir yanıt yazın

You will get a reply from us
Your email address will not be published. Name and Email are required.

Bu web sitesi, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.

Daha fazla bilgi edin