LTL DIL OKULU

LTL Dil Okulu’nda sadece yeni bir dil öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda her adımda birbirini destekleyen ve ilham veren dil meraklılarından oluşan bir ailenin parçası olacaksınız.

Toplumumuzla gurur duyuyoruz.

Biz dil uzmanıyız.

LTL SHANGHAI’de düzenlenen etkinlik

Hikayemiz

eylül 2007
Andreas Laimbock LTL Dil Okulunu Kurduİlk başlarda okulun adını “Spagetti Chinese” koymayı düşünse de neyse ki marketing deneyimi olan arkadaşı onu bu harika fikirden vazgeçtirdi. Böylece okulun ismi LTL (Live the Language) oldu.
ocak 2008


İLK Müdürümüz TinaTina 4 yıl boyunca Çince öğretmenliği yaptıktan sonra, LTL dahilinde Çince öğretmen ekibini kurmaya karar verdi.
nısan 2009

Pekin’de ilk dil okulumuz
Beş ay süren inşaat ve bitmek bilmeyen tartışmalardan ve pazarlıklardan sonra nihayet Nisan 2009’da Pekin’in kalbindeki ilk evimize yerleştik.
Haziran 2009HOST Ailede ağırladığımız İLK Öğrencimiz En başından beri LTL’in amacı, Çinceyi olabildiğince hızlı öğrenmek isteyen öğrenciler için mükemmel bir ortam yaratmak olmuştur. Aile Yanı Konaklama programımız bu şekilde ortaya çıktı.
ocak 2010 Yoğunlaştırılmış çince programını başlattıkÖğrencilerimizin dili hızlı bir şekilde öğrenmesi için sadece ders sırasında değil, ders dışında da Mandarin Çincesi konuşmalarını sağlamamız gerektiğini baştan beri biliyorduk. Bu yüzden Chengde’de yeni bir okul kurmaya karar verdik.
mayıs 2010

chengde’de ilk öğrencimiz25 Mayıs 2010’da Chendge programına yazılan ilk öğrencimiz Çince eğitimine başlamak için Chengde’ye host ailesinin yanına gitti. Chengde’de kaldığı süre boyunca sadece Çince öğrenmekle kalmayıp hayat boyu aklında kalacak özel deneyimler yaşadı!
Haziran 2011

Okullarımızı genişletmenin zamanı geldiÇok hızlı bir şekilde öğrenci sayımız artmaya ve sınıflarımız küçük gelmeye başladı, o yüzden 19. katta sınıf görevi görecek 6 oda daha inşa ettik,
Eylül 2011

İlk StajyerimizBirçok öğrencimizin sadece Çince öğrenmek değil, aynı zamanda Çin’de iş deneyimi kazanmak istediğini fark ettik. Biz de bu konuda bir şeyler yapmak için staj programımızı başlattık.
Kasım 2011

ZHongwen lTL’e KatıldıZhongwen hayatı boyunca kaderinin Çince ile iç içe olduğundan emindi. Ailesi de onunla hemfikir olmalı ki ona “中文” ile aynı telaffuza sahip 仲文 (Zhongwen) ismini vermişler.
Eylül 2012

alex ltl’e KatıldıAlex 2012 yılında öğrenci danışmanı olarak aramıza katıldığı gibi LTL Pekin ve Chengde’deki öğrenciler için tam zamanlı Çince dil programlarını organize etti. Kendisi halen Çin’de yaşamaktadır.
aralık 2012

Ilk Dil Tatili ProgramımızSıfır Çince bilgisiyle bir yıllık dil tatili programımıza katılan ilk öğrencimiz Luke bir sene sonunda başarıyla HSK 6 seviyesine ulaştı.
mayıs 2013

Ortak konaklama SeçeneğiPekin’deki öğrencilerimize oda kiralama seçeneği sunmaya başladık. Pekin’de host aile yanında kalmak istemeyen öğrencilerimiz alternatif olarak oda kiralama seçeneği verdik.
mayıs 2014

Yeni Pekin Okulumuz Açıldı
İtibarımız arttıkça yer sıkıntısı çekmeye başladık ve okulumuzu genişletmenin zamanı geldiğini anladık. Neyse ki emlak fiyatları zirve yapmadan hemen önce yeni binayı alabildik!
nısan 2016

ltl Şanghay AçıldıYıllar boyunca bize sayısız kez Şanghay’da Çince kursları verip veremeyeceğimiz soruldu. Biz de doğal olarak bu konuda bir şey yapmaya karar verdik. Çok geçmeden okulumuz açıldı.
ocak 2017

İLK Çoklu şehir programımızŞangay, Pekin ve Chengde’de bulunan üç okulumuzla Çin’de öğrencilerin birbirinden farklı üç şehri deneyimlemelerine olanak tanıyan Çoklu Şehir Programını sunmaya karar verdik.
temmuz 2018

TAıpeı okulumuz açıldı
Geriye dönüp baktığımızda, Taipei’ye taşınmak yaptığımız en iyi şeylerden biriydi. Öğrencilerimiz Taipei’ye kesinlikle bayılıyor ve biz de bunun nedenini görebiliyoruz! Her geçen günle popülerliği artmaya devam ediyor.
aralık 2018

Beihai okulumuz açıldıİster inanın ister inanmayın Beihai pek çok Çinli’nin bile bilmediği bir şehirdir. Çin’in en güzel plajlarından bazılarına ev sahipliği yapan güney sahilinde yer alan Beihai şehrini Çin’in gizli mücevheri diye adlandırmak yanlış olmaz.
mayıs 2019

ltl xi’an Ve CHENGDU açıldıHarika bir ekip ve yüzlerce memnun öğrenci sayesinde yeni bir okul daha açmaya karar verdik. Bu ana kadar Çin’in başlıca şehirlerinin birçoğunda okulumuz vardı, geriye sadece Xi’an ve Chengdu kalmıştı!
ocak 2020

ücretsiz imkanlar sundukPazarlama ekibimiz aylardır takipçilerimize tamamen ücretsiz program ve kaynak sunmayı teklif ediyordu. Biz de bunun üzere sizin için birçok ücretsiz içerik üretmeye başladık.
mart 2020

ltl singapore açıldıŞimdiye kadar Çin’in birçok noktasında okullarımızı açıp geliştirmiştik, fakat uzun zamandır Asya’nın geri kalanına da adım atmayı hayal ediyorduk. Bu konuda singapur mükemmel bir başlangıç noktası oldu.
Ekim 2020

ltl flexi classes açıldıÖğrencilerin her yerde, her zaman çalışabilecekleri ve dersleri iptal etme, yeniden rezervasyon yapma ve değiştirme konusunda tam esnekliğe sahip oldukları çevrimiçi dil eğitimi programını başlattık.
ocak 2021
Aslan lex doğduPazarlama ekibimizin 2020 yılının sonlarına doğru başlattığı heyecan verici bir proje de LTL’ın ilk maskotumuzla hayata geçirmekti. Aylar süren tartışmalardan sonra seçimimizi Lex’ten yana yaptık.
Haziran 2021

yeni dil seçenekleriMandarin Çincesi dışında Japonca, Korece ve Vietnamca ile Kantonca ve Tayvanca (Hokkien) dahil olmak üzere bir dizi Çince lehçesini de öğretiyoruz.
Ekim 2022

ilk korece öğrencimizKorece maceramıza online olarak başladıktan bir yıl sonra, ilk Korece öğrencimiz olan Avusturyalı Larissa’yı karşıladık. Bir ay boyunca Koreli bir host ailenin yanında kalara LTL’den Korece dersleri aldı.
aralık 2022

İlk japonca öğrencimiz Korece’nin hemen ardından ilk Japon öğrencimiz Tokyo’ya geldi. Fransa’dan gelen Benoit Japon bir ailenin yanında kaldı ve bu süre boyunca okulumuzdan bire bir Japonca dersleri aldı.
Mart 2023

saigon okulumuz açıldı Vietnamca ilginç bir şekilde en popüler 2. Flexi Class dilimi haline geldi. Bu yüzden de bu dili öğrenmek isteyen öğrencilerimize daha çok fırsat vermek için Saigon’da mükemmel bir konum bulup okulumuzu açtık.

RAKAMLARLA LTL

15
YILDIR HİZMET VERİYOR

2007 Yılında Pekin’de CBD bölgesinde kuruldu

10
ŞEHİRDE EĞİTİM SAĞLIYOR

Pekin, Seoul, Tokyo, Taipei ve daha fazlası

284
DENEYİMLİ ÖĞRETMEN

şu anda LTL’de ders veriyor

9
FARKLI DİL EĞİTİMİ

Çince, Japonca, Korece dahil olmak üzere

22
DİL KONUŞULUYOR

Uluslararası bir kadroya sahibiz

10k
ÖĞRENCİ

dünyanın her köşesinden 10.000’den fazla öğrenci LTL’de eğitim aldı

105
MİLLİYET

çeşitliliğimizle gurur duyuyoruz

100k+
DERS VERDIK

100.000 saaten fazla ders verdik

80%
HOST AİLE

en popüler konaklama seçeneğimiz

98%
BAŞARI ORANI

gurur duyduğumuz bir şey daha

80k
INSTAGRAM TAKİPÇİMİZ

dört farklı hesabımızı takip ediyor

75k
TIKTOK TAKİPÇİMİZ

dört farklı hesabımızı takip ediyor

30k
YOUTUBE ABONEMİZ

iki farklı hesabımızı takip ediyor

200+
GOOGLE YORUMU

birçoğu 5 yıldız

125+
FACEBOOK İNCELEMESİ

sosyal medyada aktif kalıyoruz

BASINDA LTL

THE TELEGRAPH

“Language is never really learnt in a classroom, but only on the battlefield of everyday life: that is the core philosophy of an inventive Chinese language school in Beijing called Live the Language.” Read More

DIE WELT (GERMAN)

“Wie man Chinesisch in nur einer Woche lernt. “Ein Sprachlehrer in Peking behauptet, jeder könne innerhalb weniger Tage Survival-Chinesisch lernen. Die Schüler müssen sich dafür in der Provinz durchschlagen. Unser Autor hat es ausprobiert.” Mehr lesen

THE BEIJINGER

“German native Andy Zhou arrived in Beijing eight years ago as a student eager to learn Chinese through any means possible, trying BLCU, private language schools and even online learning programs.” Read More

CHINA.ORG (GERMAN)

“Der Deutsch-Österreicher Andreas Laimböck ist Gründer und Geschäftsführer der Sprachschule LTL – “Live The Language”. Als er 1999 als Student zum ersten Mal nach China kam, war er sogleich von der chinesischen Sprache und Kultur begeistert. ” Mehr lesen

SCMP

“To learn the language, live the culture. Andreas Laimböck says expats must escape their bubble to achieve fluency in Putonghua, and his school in Beijing puts the emphasis on going.” Read More

THE PIE NEWS

“The PIE caught up with Laimböck to talk about how Mandarin teaching methods have changed since he first studied it, the increasing popularity of learning the language and why he sends students to a city in China with no foreigners to improve their language skills.” Read More

AKREDITASYONLAR

IALC – International Association of Language Centres

1983 yılında kurulan IALC, bugün dünyanın en eski ve en büyük uluslararası özel dil okulu birliğidir. Tam akredite bir üye olarak LTL, dernek tarafından düzenli olarak denetlenmekte ve IALC etik kurallarına uygun bir şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir.

EĞİTİM BAKANLIĞI

Çin’de akredite HSK test merkezi

TİCARET BAKANLIĞI

akredite “Kültürel Değişim Programları Sağlayıcısı” niteliği

BİLİM BAKANLIĞI

“Eğitim Amaçlı Tatil Gezileri” alanında akredite bir katılımcı

HÖGSKOLEVERKET / CSN

Ulusal İsveç Yükseköğretim Ajansı

MSU

Michigan Eyalet Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri

FHAM

Uygulamalı İşletme Üniversitesi, Almanya

LTL EKIBI ILE TANISIN

LTL’E KATIL

Sürekli olarak geliştiğimiz için LTL’de bir dizi heyecan verici kariyer fırsatımız bulunmaktadır. Aşağıdaki butondan güncel iş pozisyonlarımızdan bazılarına göz atın ve ilginizi çeken olursa bizimle iletişime geçin.

Herhangi bir sorunuz olursa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Bu web sitesi, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.

Daha fazla bilgi edin