Çin’de VPN: 2021’de Çin’de Kullanılacak En İyi 5 VPN Hizmeti

Çin’de kullanılacak en iyi VPN hizmetleri

Ortada o kadar çok VPN hizmeti varken hangisinin Çin’de kullanıma en uygun olduğunu bilmek çok zor

İşte tam da bu yüzden bu yazıyı hazırladık!

VPN nedir ve Çin’de VPN ne işime yarayacak?

VPN ( Virtual Private Network) yani Sanal Özel Ağ, kullanıcının IP adresini gizler. Böylece nerede olursanız olun İnterneti takip edilmeden kullanabilirsiniz.

Konumunuzu gizli tutuğu için, takip edilmeden İnternette gezinebilirsiniz. Bu da demek oluyor ki engellenmiş veya sansür uygulanmış İnternet sitelerine de ulaşabilirsiniz.

VPN’nin tam olarak ne işe yaradığını ve Çin’de neden gerekli olduğunu merak ediyorsanız bu konuya özel hazırladığımız yazıya göz atabilirsiniz.

Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı diye bilinen dev bir sansür sistemi yüzünden birçok popüler sosyal ağ Çin’de engellenmiş durumdadır. Netflix, Instagram, Google, Youtube gibi büyük internet siteleri de buna dahildir. Bu sitelere ulaşabilmek için VPN kullanmanız gerekecektir.

Çin'in Büyük Güvenlik Duvarı 🔥 Çin'de Yasaklı Siteler 2021 Thumbnail

Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı 🔥 Çin’de Yasaklı Siteler 2021

Çin’de Yasaklı Siteler – 2021 Listesi Çin’de yasaklı olan tüm internet sitelerin listesini görmek ister misiniz? Çin’de engellenen siteler – 2021 Güncellemesi Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı diye tanınan bir sansür sistemi batıda popüler olan birçok siteye erişimi engellemektedir. Bu yüzden…

Çin’e gelmeden önce VPN yüklemenizi tavsiye ediyoruz. Doğru VPN hizmetini seçmenize yardımcı olmak için size Çin’de kullanılabilecek VPN hizmetlerinin bir listesini hazırladık.

Bu listedeki tüm VPN hizmetleri ücretlidir fakat aralarından bazıları ücretsiz versiyon da sunmaktadır.

Çin’de En İyi VPN #1 – Express VPN 

Çin’de En İyi VPN #2 – Nord VPN

Çin’de En İyi VPN #3 – TunnelBear VPN

Çin’de En İyi VPN #4 – Astrill VPN 

Çin’de En İyi VPN #5  CyberGhost

En İyi Çince Mobil Uygulamaları

Çin’de En İyi VPN Hizmetleri:

1. Express VPN

Çin’de VPN – Express VPN
 • Güvenilir
 • Düzenli olarak Çin’in en iyi VPN hizmeti olarak seçiliyor
 • 7/24 canlı destek

Express VPN Çin’de en çok kullanılan ve en çok indirilen VPN hizmetidir.

Express size sürekli bağlantı kurabileceğiniz birçok yeni sunucu sunar. Şu an 100 farklı ülkede 150 çeşitli sunucuları bulunmaktadır, nereden baksan iyi. Müşteri hizmetleri de 7/24 yardıma hazırdır.

Destek hizmetleri 7/24 çalışmaktadır ve her zaman üst düzey hizmet vermektedir.

Netflix ya da iPlayer (BBS) üzerinden sadece ülkenizden erişebileceğiniz bir şey izlemek isteyecek olursanız ülkenizin sunucusuna bağlanmak yeterli olacaktır. Express VPN birçok aygıtınıza indirilebilir ve hepsinden eşzamanlı olarak kullanılabilir.

Bağlantı hızı, etkisi, güvenilirliği ve müşteri memnuniyeti  konusunda Çin’de bundan iyi bir VNP bulabileceğinizi zannetmiyorum. Tek olumsuz yanı rakip VPN hizmetlerine göre fiyatı biraz daha fazladır.

Çin’de uzun bir süre boyunca kalacaksanız bu VPN hizmetinden yararlanmanızı tavsiye ediyoruz.

2. Nord VPN

Çin'de en iyi VPN-NordVPN
Çin’de VPN – Nord
 • Kullanıcı dostu
 • Gizlilik konusunda iyi – log kaydı yok

Derdiniz gizlilik ise, NordVPN ilk seçiminiz olmalıdır.

Log kaydı tutmadıkları için siz internette %100 güvenli ve gizli bir şekilde dolaşabileceksiniz. Ayni zamanda NordVPN askeri seviyede güvenlik protokolüne sahiptir.

Log, meydana gelen olayların ve hareketlerin kayıt altına alındığı dosyalardır.

Bunun dışında bu VPN hizmetini ayni anda birçok farklı aygıtta kullanabilirsiniz.  Windows, Apple, Android gibi birçok farklı platformda kullanılabilir. Masaüstü bilgisayar, laptop, tablet telefon gibi tüm aygıtlardan bu hizmete ulaşabilirsiniz.

Bu VPN hizmetlerinin olumsuz yönlerine gelecek olursak. Eğer görünüşe önem veriyorsanız Express kadar etkileyici ve güzel olmayabilir. Ayni zamanda birçok güvenlik önlemi aldığından dolayı zaman zaman bağlantı hızında düşüşler de yaşanabiliyor.

3. TunnelBear VPN

Çin'de en iyi VPN-TunnelBear VPN
Çin’de VPN – TunnelBear
 • Reklamları engeller
 • Yeni kullanıcılar için mükemmel

Tunnel Bear ücretsiz olarak kullanabileceğiniz VPN hizmetlerinden bir tanesidir.

Bu ücretsiz versiyonda temel ihtiyacınız olan tüm hizmetlerden yararlanabileceksiniz.

Net ve kullanıcı arkadaşı arayüzü de ilk defa VPN kullananlar için TunnelBear mükemmel bir seçenektir. Ayni zamanda uygulamanın her yerinde ayılar vardır, bu yüzden kullanılması epey keyiflidir.

Fakat ücretsiz versiyonunun bir sıkıntısı var, o da size aylık sadece 500 MB gibi çok küçük bir paket tanıyacaktır.

Anlayacağınız üzere bu 500 MB çok hızlı tükenecektir ve herhangi bir şey yapabilmeniz için paketinizi ücretli sürüme geliştirmeniz istenecektir. Neyse ki TunnelBear VPN ortalama fiyatların altındadır bu yüzden gayet uygun bir fiyata satın alabilirsiniz.

Merak etmeyin, diğer VPN Hizmetlerine göre ucuz olması, kalite ya da güvenlik konusunda onlarda geri kaldığı anlamına gelmiyor.

4.  Astrill 

Çin'de en iyi VPN - Astrill
Çin’de VPN – Astrill
 • Çin’de kullanılan favori VPN
 • En yüksek uygun IP sayısı (89,000+)

Astrill size güvenilir ve hızlı bir internet bağlantısı sunar.

Ayni zamanda çok kullanıcı dostudur ve farklı bir konum seçmek için VPN’ı kapatıp tekrardan açmanıza gerek yoktur. Küçük bir kutucukta İnternet hızınızı gösterir böylece sizin için en uygun sunucuyu seçebilirsiniz.

Bunun dışında ayni ülke içinde birçok VPN sunuları vardır, bunların çoğu Amerika’dadır. Yani ayni konumdaki farklı sunucuları deneyip hızı en yüksek olanını seçebilirsiniz.

Ayni zamanda Çin için optimize edilmiştir, sırf bu özelliği bile onu Çin’de kullanılacak en iyi VPN hizmetleri arasına katmaktadır.

Astrill’in Çin’e özel optimize edilmiş Amerika merkezli sunucuları bulunmaktadır. Yüksek Hızlı Çin Sunucularını sayesinde çok kaliteli bir internet bağlantısı sunmaktadır.

Astrill her zaman Çin’in en çok kullanılan hizmetleri arasındaydı. Express VPN’e göre daha uygundur fakat ona göre daha az konum sunar.

5. CyberGhost

Çin'de en iyi VPN-Cyber Ghost
Çin’de VPN – Cyber Ghost
 • 1300’den fazla sunucu
 • Kaliteli müşteri hizmeti – canlı sohbet

Yorucu bir günün sonunda bir şeyler izlemeyi seviyorsanız CyberGhost VPN tam da size göredir.

Söz konusu konum olduğunda Netflix çok katıdır bu yüzden VPN kullanarak Netflix’e bağlanmakta sık sık sorunla karşılaşabilirsiniz.

Bazı VPN’ler Netflix tarafından tamamen engellenmektedir. Başka VPN’lede birkaç farklı sunucudan bağlanmayı denedikten sonra Netflix’i “kandırıp” bağlanmayı becerebilirsiniz.  Bu diğer yayın siteleri için de geçerlidir: BBC iPlayer, 40D, Amazon Prime Video…

Cyber Ghost sayesinde Netflix gibi tüm yayın sitelerinden istediğiniz içeriğe sorunsuz ulaşabileceksiniz.

Fakat şunu da unutmayınız bugün VPN ile mümkün olan şey yarın o kadar da mümkün olmayabilir.

Bunun dışında Cyber Ghost size üst düzey gizlilik sağlar, 7 farklı cihazdan eşzamanlı bağlantı kurabilirsiniz ve canlı destek hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Kazanan

Her VPN farklı imkanlar sunmaktadır ve yukarıda bahsettiğimiz hizmetlerin tamamı Çin’de tanınan ve güncel tutulan VPN hizmetleridir. Çin’de uzun süre boyunca rahat bir şekilde bu VPN hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Sizin beklentilerinizi karşılayan VPN’ı seçin ve Çin’de en sevdiğiniz İnternet sitelerini dilediğiniz şekilde kullanın!

Biz bu VPN hizmetlerinden bir tanesini seçmek zorunda kalsak, EXPRESS VPN’i seçeriz

Çince öğrenmek mi istiyorsunuz?  Pekin, Şanghay ve Chengde şehirlerinde sunduğumuz Çince dil kurslarımıza göz atabilirsiniz.

LTL’den daha sık haber almak mı istiyorsunuz?

Çin hakkında daha çok bilgi edinmek istiyorsanız bültenimize abone olabilirsiniz. Çince nasıl öğrenilir? Çince öğrenme uygulamaları nelerdir? gibi birçok sorunun cevabını keşfedin!

.

Çin’de En İyi VPN Hizmetleri – Sıkça Sorulan Sorular

VPN Nedir?

VPN ( Virtual Private Network) yani Sanal Özel Ağ, kullanıcının IP adresini gizler. Böylece nerede olursanız olun İnterneti takip edilmeden kullanabilirsiniz.

Konumunuzu gizli tutuğu için, takip edilmeden İnternet’te gezinebilirsiniz. Bu da demek oluyor ki engellenmiş veya sansür uygulanmış İnternet sitelerine de ulaşabilirsiniz.

Çin’de neden VPN kullanmalıyım?

Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı diye tanınan dev bir sansür sistemi yüzünden birçok popüler sosyal ağ Çin’de engellenmiş durumdadır. Netflix, Google, Youtube gibi büyük İnternet siteleri de buna dahildir. Bu sitelere ulaşabilmek için VPN kullanmanız gerekecektir.

Çin’de VPN kullanmak yasak mıdır?

Zor bir soru. Çin’de VPN kullanımının yasal olup olmadığı hakkında kesin bir bilgi yoktur, ve hükümetin de bu konuyu netleştirmeye niyeti yok gibi duruyor.

Örneğin Çin’de bulunan uluslararası büyük şirketlerin hepsi VPN kullanmaktadır. Çin’de ara sıra VPN kullananların İnternet hızı kısıtlanmaktadır, fakat şimdiye kadar VPN hiç tamamen engellenmedi. VPN tamamen engellenirse, tüm büyük şirketler bundan ciddi bir şekilde etkilenecektir, ki bunu kimse istemez.

Çin’de kullanabileceğim en iyi VPN hizmetleri hangileridir?

Bizim tavsiyelerimiz şu şekildedir:
1. Express VPN
2. Nord VPN
3. Tunnel Bear
4. Astrill
5. Cyber Ghost

Bir yanıt yazın

You will get a reply from us
Your email address will not be published. Name and Email are required.

Bu web sitesi, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.

Daha fazla bilgi edin