Çin’de Çince Öğrenmek İçin En İyi Şehir (2021)

2021’de Çince En İyi Nerede Öğrenilir?

Çin’de en iyi Çince öğrenebileceğiniz şehir hangisidir?

Hiç de kolay bir soru değil! Sonuçta Çin haylice büyük bir ülkedir.

Emin olduğumuz bir şey varsa, o da Çince’nin en iyi Çin’de öğrenileceğidir. Bu Çin’e gelmek zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor.

Çin’in dışında da yoğun çalışarak Çince öğrenebilirsiniz, fakat Çin’de çok daha hızlı ilerleme kat edeceğiniz tartışılmazdır.

Çince’yi Çin’in Neresinde Öğrenmeliyim?

Çİnce Grup Dersleri

Çin’de Çince öğrenmek mi istiyorsunuz?

Bu seçiminizden pişman olmayacağınızı garanti edebiliriz.

Kültür şokunu atlattığınız zaman ve Çin’i az çok tanımaya başladığınız zaman Çin’in her açıdan çok güzel bir ülke olduğunun farkına varacaksınız.

İnsanlar çok arkadaş canlısıdır ve yabancıları çok sıcak bir şekilde karşılarlar. Çin’de Çince öğrenmek size birçok yarar katacaktır. Çince dil seviyeniz zengin ve benzersiz bu kültürün içinde inanılmaz hızlı bir şekilde ilerleyecektir.

Peki Çin’in hangi şehrini seçmelisiniz? Çin küçük bir ülke değildir bu yüzden Çin’de Çince öğrenmek istediğinizde şehir seçimi yapmak zor olabilir. Şanghay ve Pekin gibi gözde şehirlerin dışında da birçok güzel seçenek bulabilirsiniz. Hızlı gelişmenin sırrı Çince’yi yaşamaktır.  Çin’in büyük şehirlerinde sizin gibi yabancıların arasında sıkışıp kalmak çok kolaydır.

Çince’yi ne kadar hızlı ve etkili öğrenebileceğiniz tamamen size bağlıdır. Çince öğrenmenin birçok yöntemi vardır. Telefonunuzu Çince yapabilirsiniz, Çinli arkadaşlar edinebilirsiniz, yabancı restoran zincirleri yerine yerli lokantaları tercih edebilirsiniz…

Çin’de Çince Öğrenmek İçin En İyi Şehir

PekinTarih ve Kültür

Söz konusu tarih ve kültür olunca başkent Pekin’den iyisini bulamazsınız. Saatler boyunca Hutong’ları gezip etrafı keşfedebilirsiniz. Yolunuzu bulmak için yerlilerden yardım isteyebilirsiniz. Bu şehirde yaşarsanız Pekin’i keşfetmenin ne kadar eğlenceli olduğunun farkına varacaksınız.

Kültür ve Tarih konusunda Pekin'den iyisi yok
Kültür ve Tarih konusunda Pekin’den iyisi yok

Pekin’in uluslararası bir şehir olmasına rağmen yerlilerin ne kadar az İngilizce konuştuğunu görünce şaşıracaksınız. Aslında bakarsak Pekin’de sırf İngilizce ile yaşamak zordur, bu da Pekin’de Çince Öğrenmek isteyenler için güzel bir fırsattır.

Pekin’deki eğitim merkezimizde dünyanın her bir yanından ve Pekin’de yaşayıp iş saatleri dışında gelen öğrencileri uğurluyoruz. Her ne kadar Pekin’de birçok yabancı bulabiliyor olsanız bile, bu onlarla sıkışıp kalmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Ücretsiz e-kitabımızda profesyonellerin de dediği gibi Çince öğrenirken her gün Çince konuşmanız çok önemlidir.

Şanghay – Uluslararası Merkez

İnanılmaz büyük bir şehir olan Şanghay Çin’in iş merkezidir. Dünya’nın dört bir köşesinden gelen insanlar sayesinde bu şehir hiç uyumuyor.

Şanghay’da Çince öğrenmek isteyip istememeniz fark etmiyor, Çin’e geldiğinizde bu şehri mutlaka ziyaret etmelisiniz. Şanghay’ın sunduğu imkanları say say bitmez. Bu yüzden gelin en iyisi Çince öğrenmeye ne gibi bir katkısı var ona bakalım.

Doğu Nanjing Sokakları LTL
Doğu Nanjing Sokakları

Yabancılarla karşılaşma ihtimaliniz her ne kadar fazla olsa ve Pekin’in Çincesi ile boy ölçüşemese de aklınıza koyduğunuz zaman Şanghay’da da çok hızlı bir gelişme kat edebilirsiniz. Bir çok şey derslerinizin dışında Çince öğrenmeye ne kadar önem verdiğinize bağlıdır.

Sadece derslerde Çince konuşup, onun dışında ana diline dönüyorsanız işiniz zor. Kısa yol ister misiniz? Konuşun, konuşun ve tekrar konuşun. Bu kadar basit. Saçma olsa bile sorular sorun. Biraz rahatınızı bozun ve kendinizi zorlayın. Böylece yerlileri daha yakından tanımış olursunuz ve onların yardımını belki de tavsiyesini almış olursunuz.

Şanghay'da Yaşamak🏠Şanghay'da Ev Kiralama (2021) Bölüm 1 Thumbnail

Şanghay’da Yaşamak🏠Şanghay’da Ev Kiralama (2021) Bölüm 1

Şanghay’da Ev Kiralama Diyelim Şanghay’a tek yön bilet aldınız ve tüm yolculuk hazırlıkları yaptınız. Şanghay’da Yaşamak – Şanghay’da Ev Kiralama Otelde birkaç gün kaldıktan sonra buranın dünyanın en güzel şehri olduğunu fark ettiniz ve Şanghay’da yaşamak istediğinize karar verdiniz. Ya…

Şanghay gibi bir şehirde yabancı bar ve restoranlarına alışmak çok kolaydır. Unutmayın, dili ne kadar hızlı öğreneceğiniz sadece size bağlıdır. Şanghay gibi bir şehirde bunu yapmak biraz zor olsa bile, Şanghay Çin’de Çince öğrenmek için çok güzel bir yerdir.

ChengdeDili Yaşayın

Çin’in en düzgün Çince’sinin konuşulduğu Chengde şehrini seçerseniz çok hızlı bir gelişme kat edeceğinizden emin olabilirsiniz.

Çin kültürünün içine dalıp dili yaşamak her babayiğidin harcı değildir. Chengde (承德)  1952’de Mandarin Çincesinin yenilendiği yerdir. Bu yüzden Chengde sakinleri Çin’in en doğru Çincesini konuşmaları ile ünlüdürler. Üstelik bu şehirde kaldığınız süre boyunca tek bir yabancı bile görmeyeceğiniz için inanılmaz hızlı bir şekilde Çince öğreneceksinizdir.

Chengde Yemek Saati
Chengde Yemek Saati

Chengde’in  sunduğu bütün bu imkanları göz önünde bulundurduktan sonra öğrencilerimizi LTL’in Hızlandırılmış Çince Programı dahilinde Chengde’ye göndermeye karar verdik. Şimdiye kadar çok tatmin edici sonuçlar aldık ve geçen her gün ile beraber daha çok öğrenci Çince öğrenmek için Chengde şehrini tercih ediyor. Nedenini anlamak güç değil:

  • Yabancı yok
  • İngilizce yok
  • McDonald’s yok
  • Starbucks yok

Aile yanı konaklama seçeneğinden yararlanıp 7/24 Çin’in en düzgün Çince’sini konuşabilirsiniz. Burada Çince’den kaçabileceğiniz bir yer yoktur, işte tam da bu yüzden Chengde Çince öğrenme konusunda böyle yüksek bir başarıya sahiptir.

Çin’in her yerinde kültürün içine dalıp dili yaşayabilirsiniz. Önemli olan başarıya ulaşmak için kendinizi zorlamanız ve disiplinli olmanızdır. Fakat bütün bunlara rağmen Batı dunyası ile alakası bile olmayan Chengde, Çince’yi en hızlı öğrenebileceğiniz şehirdir.

Çince öğrenmek mi istiyorsunuz? Yeni başlattığımız Online Çince Kursumuza göz atın ve hemen öğrenmeye başlayın.

LTL’den daha sık haber almak mı istiyorsunuz?

Çin hakkında daha çok bilgi edinmek istiyorsanız bültenimize abone olabilirsiniz. Çince nasıl öğrenilir? Çince öğrenme uygulamaları nelerdir? gibi birçok sorunun cevabını keşfedin!

.

Bir yanıt yazın

You will get a reply from us
Your email address will not be published. Name and Email are required.

Bu web sitesi, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.

Daha fazla bilgi edin