ChineseClass101 İncelemesi (2021)

ChineseClass101 – Çince Öğrenme Uygulaması

İnternet Çince öğrenme uygulamaları ile dolup taşıyor.

Bu mobil uygulamalarının oluşturduğu bilgi çöplüğünün içinde ihtiyacınız olan kaliteli bir uygulama bulmak zor olabilir. Hele Çince öğrenmek isteyen birisiyseniz. 

Temelde Fransızca veya İspanyolca dersleri sunan birçok büyük uygulama şirketi daha çok para kazanmak için Çince dersleri verme işine de girdiler.

Bunun sonucunda ortaya birçok kalitesiz Çince öğrenme uygulaması çıktı, ve Çince öğrenmek isteyenler bunların arasında yolunu bulmakta zorlanıyor.

Bu yazımızda en iyi ses tabanlı Çince öğrenme uygulamalarından birisi olan ChineseClass101‘e odaklanacağız.

Kardeşi Japanesepod101 kadar ünlü olmasa da en iyi Çince öğrenme uygulamalarından bir tanesidir.

Gayet uygun bir fiyata edinebileceğiniz bu uygulama sayesinde kolaylıkla yeni kelimeler öğreneceksiniz ve Çince dinleme yeteneğinizi geliştireceksiniz. 

Gelin bu benzersiz uygulamayı biraz daha yakından inceleyelim

ChineseClass101 İncelemesi – Nedir ve nasıl çalışır?

ChineseClass101 İncelemesi ChineseClass101 Artıları

ChineseClass101 İncelemesi  ChineseClass100 Eksikleri

ChineseClass101 İncelemesi  Sonuç

ChineseClass101 İncelemesi  Sıkça Sorulan Sorular

En Popüler Çince Uygulamaları

ChineseClass101 Nedir?

Bu mobil uygulama birçok çeşitli özelliğe sahiptir fakat basit bir şekilde açıklayacak olursak ChineseClass101 birçok farklı Çince dersini podcast şeklinde sunan bir Çince öğrenme uygulamasıdır. 

Bu podcastler sezonlara ayrılır (konu başlıklarına göre). Her sezonun farklı bir zorluk seviyesi vardır. Tüm bölümler, yani dersler 10 ile 15 dakika arasındadır ve kısa Çince konuşması içerir.

Podcast sunucusunu özel öğretmeniniz gibi görebilirsiniz.  Konuşma ile ilgili açıklamalarda bulunur, ortaya çıkan yeni gramer konularını anlatır ve Çince yeni sözcükleri öğrenmenize yardımcı olur.


Podcast sunucularının ustalıkla yaptığı diğer bir şey ise sizin sıkılmamanızı sağlamaktır. Sık sık Çin ile ilgili ilginç bilgiler ve komik hikayeler paylaşırlar. Böylelikle hem Çince öğreniyorsunuz hem de eğlenceli zaman geçiriyorsunuz.


Podcast uygulamanın temel bölümünü oluşturmaktadır fakat ayni zamanda İnternet sitelerinde flashcard tekrar sistemini, Çince sözlüğü, pinyin tablosunu, kelime listesi ve bölüm transkripsiyonlarını bulabilirsiniz.

Dersler başlangıç seviyesinden orta düzeye kadar ilerlemektedir. Uygulamanın temel içeriği zorluk seviyelerine göre ayrılmış sezonların etrafında şekillenmektedir.

Fakat, ayni zamanda günlük konuşma veya bilmeniz gereken argo cümleler gibi spesifik konular da bulabilirsiniz.

Çin Alfabesi ve Çince Harfler🗣Bilmeniz Gereken Her Şey Thumbnail

Çin Alfabesi ve Çince Harfler🗣Bilmeniz Gereken Her Şey

Çin Alfabesi ve Çince Harfler Çin alfabesi hakkında bilmeniz gereken her şeyi tek bir çatı altında topladık. İnceleyeceğimiz konu başlıklarını aşağıda bulabilirsiniz. Bölüm 1 – Çin Alfabesi TarihiBölüm 2 – Çin Alfabesi Nasıl Öğrenilir?Bölüm 3 – Çince Mantıklı Bir Dil Mi?Bölüm 4 – Çin Alfabesinde Toplam…

ChineseClass101 Çince Öğrenmenizi Nasıl Kolaylaştırır?

ChineseClass101 Çince sözcükler öğrenmek için ideal bir uygulamadır. Podcast sezonları sayesinde seviyenize uygun yeni Çince kelimeler ve cümleler öğreneceksiniz.

Üstelik sadece kelimeyi öğrenmekle kalmıyorsunuz, bu kelimenin nasıl ve nerede kullanacağınızı da kavrıyorsunuz.

ChineseClass101 ile Çince Öğrenmek
ChineseClass101 ile Çince Öğrenmek

Çince öğrenmek isteyenlerin çoğu kelimeleri sadece çeviri yoluyla öğrenirken zorluklar çekmektedir (örneğin Duolingo uygulamasını kullanırken).

Bir kelimeyi nerede kullanacağınızı bilmeden öğrenmeye çalışmak, birbirinden bağımsız sayıları ezberlemek gibi zor bir şeydir.

Fakat bir sözcüğü bir konu etrafında ve bildiğiniz diğer sözcüklerle beraber öğrenmeye çalışmak çok daha kolaydır. Yeni kelimeyi otomatik olarak bir konuyla ve başka sözcükler ile eşleştireceksiniz bu da öğrenmenizi kayda değer bir şekilde hızlandıracaktır.


ChineseClass101 ayni zamanda Çince dinleme yeteneğinizi geliştirmek için de çok yararlı bir uygulamadır. Uygulamanın neredeyse tamamı sesli podcastlerden oluşuyor bu yüzden Çince dinleme yeteneğinizin hızlı bir şekilde gelişeceğinden hiç şüpheniz olmasın.


Bazı kelimeleri anlamakta zorluk çekiyorsanız yavaş oynatma özelliğini kullanabilirsiniz. Bunun sayesinde kulağınız Çince’ye iyice alışacaktır ve Çince telaffuzu ile Çince tonlarını kavrayacaksınız.

ChineseClass101 Mobil Uygulamasının Eksileri


ChineseClass101 Çince öğrenme uygulamasının en büyük eksisi, hedef kitlesinin başlangıç ve orta seviyesindeki öğrencilerin olmasıdır. İleri seviyedeki öğrenciler için olan içerik yetersiz kalmaktadır.


Çince seviyeniz zaten iyi ise bu uygulamanın pek bir yararını görmeyebilirsiniz.

Bu uygulamanın bir diğer eksisi ise yeterince düzenli bir yapıya sahip olmamasıdır. Evet, dersler zorluk seviyelerine göre sıralandırılmıştır, fakat bu mobil uygulama size yeterince mantıklı ve düzenli bir ilerleme sunmaz.

Podcastler ile çalışırsanız yeni birçok şey öğreneceksiniz, fakat tabi ki de Çince ile ilgili anlamadığınız kısımlar da olacaktır.  ChineseClass101 bildiğiniz şeyleri tekrar etmek ve yeni sözcükler öğrenmek için çok etkili bir yoldur.

Fakat sadece bu uygulamayı kullanarak Çince’yi sıfırdan öğrenmek çok zor olacaktır. Bu yüzden uygulamanın yanında başka kaynaklardan da yararlanmanızı tavsiye ediyoruz.

Çince Flört Etmeyi Öğren
ChineseClass101 ile Çince Flört Etmeyi Öğren

ChineseClass101 – Sonuç

ChineseClass101 başlangıç ya da orta düzeyde olup Çince öğrenmek için ek kaynak arayan öğrenciler için mükemmel bir uygulamadır.

Fakat sağlam ve düzenli bir yapısı olmadığı Çince’yi tamamen kavramak için yetersizdir. Ayni zamanda ileri seviyedeki öğrenciler için yeterince içeriği bulunmamaktadır.

Sonuç olarak Çince yeni kelimeler ve temel seviye dilbilgisini eğlenceli ve etkili bir şekilde öğrenmek istiyorsanız ChineseClass101’e göz atmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Bu blog Live Fluent’ten misafir yazarımız Jesse tarafından yazılmıştır. Bu mükemmel inceleme için teşekkürler Jesse!

ChineseClass101 – Sıkça Sorulan Sorular

ChineseClass101 nedir?

ChineseClass101 Çince öğrenmenize yardımcı olacak bir uygulamadır. ChineseClass101 Çince derslerini podcast şeklinde sunmaktadır.

ChineseClass101 ile Çince sözcük dağarcığımı geliştirebilecek miyim?

Evet. ChineseClass101 Çince yeni kelimeler öğrenme konusunda çok iyidir. Çince seviyenize göre yeni Çince kelimelerle karşılaşacaksınız ve onların kullanım alanlarını öğreneceksiniz.

ChineseClass 101 ‘in eksileri nelerdir?

ChineseClass 101’de bulabileceğiniz derslerin büyük bir kısmı ya başlangıç ya da orta seviyesi içindir. Çince ileri seviyeye sahipseniz, bu uygulama pek işinize yaramayabilir.

ChineseClass 101 sayesinde akıcı bir şekilde Çince konuşmayı öğrenebilir miyim?

Sadece ChineseClass101 kullanmanız kusursuz bir Çinceye sahip olmak için yeterli olmayacaktır. ChineseClass101 Çince öğrenmek için sadece ek bir kaynaktır.

Çince öğrenmek mi istiyorsunuz? Yeni başlattığımız Online Çince Kursumuza göz atın ve hemen öğrenmeye başlayın.

LTL’den daha sık haber almak mı istiyorsunuz?

Çin hakkında daha çok bilgi edinmek istiyorsanız bültenimize abone olabilirsiniz. Çince nasıl öğrenilir? Çince öğrenme uygulamaları nelerdir? gibi birçok sorunun cevabını keşfedin!

.

Bir yanıt yazın

You will get a reply from us
Your email address will not be published. Name and Email are required.

Bu web sitesi, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.

Daha fazla bilgi edin