Çince Öğrenmenin İş Hayatına Faydaları

Çince Öğrenmek İş Hayatınıza Ne Gibi Katkılar Sağlayabilir

Çince bilmek size birçok kapı açacaktır

21 yüzyılda yabancı dil bilmenin iş bakımından çok büyük bir artı olduğunu hatta artık neredeyse bir zorunluluk hale geldiğini biliyoruz.

Dünya’nın en güçlü ve hızlı büyüyen ekonomisi olan Çin, son zamanlarda daha da genişlemek için yurtdışında iş fırsatları yaratmaya başladı.

Bu yüzden Çince bilmek kariyeriniz için çok büyük bir artı olabilir.

Bu yazıda Çince bilmenin size kendi ülkenizde ve Çin’de ne gibi yararlar sağlayacağını anlatacağız.

Ayni zamanda size Çince bilen ve Çince’nin hayatlarına etkisini anlatan  birkaç arkadaşımın hikayesini paylaşacağım.

2012-2016 Çin'in Türkiye Yatırımları - LTL
2012-2016 Çin’in Türkiye’ye Yatırımları

Çin’de Çince Bilmenin Faydaları

Çinde Çince bilmek tabi ki de büyük bir avantajdır. 

Çin’de iş arıyorsanız fakat Çince bilmiyorsanız 1-0 geride başlıyorsunuz demektir.

Peki Çin’de Çince bilmeden yapabileceğiniz iş yok mu?

Tabi ki de var, fakat bu işler için rekabet inanılmaz yüksektir. Sadece Çince bilmek bile sizin önünüze birçok kapı açacaktır.

Çince gerektirmeyen bir iş ya da staj bulsanız bile Çin’de Çince bilmeden yaşamak çok zordur. Yerli dili konuşursanız arkadaşlarınızla, iş ortaklarınızla ve patronunuzla çok ayrı bir seviyede iletişime geçebilirsiniz.

Ne kadar iyi İngilizce bilseler bile Çinlilerle ana dillerinde konuşmak aranızda ayrı bir samimiyet yaratacaktır. Çin’de iş ortamı insanlara arası ilişkilere odaklıdır ve iyi bir kariyer yapmak istiyorsanız iş arkadaşlarınızın ve müdürlerinizin yardımına ihtiyacınız olacak.

Çin'de Kültür Şoku 1. Bölüm  🤝  10 Kültürel Farklılık Thumbnail

Çin’de Kültür Şoku 1. Bölüm 🤝 10 Kültürel Farklılık

Çin’de Kültür Şoku 1. Bölüm: Çinlileri Anlamanızı Kolaylaştıracak 10 Kültürel Farklılık Çin’de Kültür Şoku: Herkes, her yerde kültür şoku yaşayabilir ve kültür şoku herkesi farklı etkilemektedir. Söz konusu Çin iken ise her şey apayrı bir boyut kazanmaktadır. Tabi ki de…

Çince Bilmek Size İş Ortamında Birçok Artı Sağlayacaktır

Çince bilmek sadece ilişkiler için önemli değildir. Çoğunluğun Çinli olduğu bir şirkette çalışacaksınız tüm toplantılar ve duyurular Çince yapılacaktır. Neyin olup bittiğini anlamanız için Çince bilmeniz önemlidir.

Bir arkadaşım Çince öğrenip HSK 6 diplomasını aldı. Öğrenci değişim programı ile Çin’e geldiğinde part-time teknik çevirmen olarak Avrupalı bir şirkette işe girdi. Senesini bitirmeden hemen önce mükemmel Çince seviyesi sayesinde ayni şirket tarafından şirketin operasyon sorumlusu olarak işe alındı.

Çin’in Dışında Çince Bilmek

Çin ekonomisinin geçen her yılla daha da hızlı büyüdüğü bir gerçektir.

Bu ekonomik gelişmeyle beraber ülke git gide dışarıya açılmaya başladı. Bu yüzden Çince bilen insanların değeri de geçen her gün ile beraber daha çok artıyor.

Çince Sayesinde Her Yerde İş Bulabilirsiniz

Fakat sadece dil bilginiz ile çevirmenlik dışında bir iş bulamazsınız.

Örneğin Çince ile pazarlama alanındaki bir beceriyi birleştirirseniz Çin’de iş bulabilirsiniz ve o işte çok iyi bir yere gelebilirsiniz. Bu şekilde normalde girilmesi zor olan tüm şirketlere alınabilirsiniz.

Başka bir arkadaşım üniversiteyi bitirir bitirmez İskandinavya’nın önder hukuk şirketinde işe alındı. Nasıl mı? Hukuk diplomasının yanında Çince diploması vardı.

Otomotiv, turizm, medya, eczacılık, perakende satış, havacılık gibi birçok sektör dünya çapında Çince konuşan insanlar arıyor.

Çince dil bilginizin dışında Çin kültürünü tanımak ve Çin’de işlerin nasıl yürüdüğünü bilmek Çin’de iş konusunda büyük bir artıdır. Çince bilen ve Çin’i tanıyan birisi her zaman Çin’e yabancı olan birine göre daha çok değer görür.

Çin Hakkında İlginç Bilgiler - 100 İnanılmaz Gerçek 😲 (2021 Güncel) Thumbnail

Çin Hakkında İlginç Bilgiler – 100 İnanılmaz Gerçek 😲 (2021 Güncel)

Çin Hakkında İlginç Bilgiler – Duyunca Şaşıracağınız 100 Gerçek Çin Hakkında İlginç Bilgiler mi arıyorsunuz?  O halde kahvenizi alıp kendinizi ilginç ve bir o kadar da garip bilgilere hazırlayın! Çin Hakkında  İlginç Bilgiler – Nüfus ve Çin TopraklarıÇin Hakkında  İlginç…

Dil ve kültür bilgisi ayni zamanda sizin iş görüşmelerinizde ve satışlarınızda daha verimli olmanızı sağlayacaktır.

Çince’nin Kariyerinize Artıları

Çin’in ekonomisi büyüyor ve Dünya’da gücü ve etkisi her gün artmaya devam ediyor.

Çince ile pazarlayabileceğiniz bir becerinizi birleştirdikten sonra Dünya’nın en güçlü ekonomilerinden bir tanesinde iş bulmanız ve yükselmeniz garantidir.

Bunun dışında Çince bilmenin kendi işinizi kurmanıza ve yürütmenize de çok yardımcı olacağını da unutmayınız!

Çince öğrenmek mi istiyorsunuz?  Yeni başlattığımız Online Çince Kursumuza göz atın ve hemen öğrenmeye başlayın.

Çince Bilmenin Kariyerinize Artıları – Sıkça Sorulan Sorular

Çin’de iş bulabilmek için Çince bilmek zorunda mıyım?

Hayır. Çin’de çalışabilmek için Çince bilmek zorunda değilsiniz. Fakat Çince bilmek her zaman büyük bir artıdır. Hem bir işe alınma ihtimalinizi arttıracak hem de iş yerinizde daha rahat etmenizi ve hızlı yükselmenizi sağlayacaktır

Sadece Çince dil bilgimle iş bulabilir miyim?

Sadece Çince bilginiz ile çevirmenlik dışında pek bir iş bulamazsınız. Fakat Çince’nin yanında ek bir beceri geliştirirseniz, örneğin pazarlama, hukuk, siyaset gibi bölümler okursanız, dünyanın her yerinde iş bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Çince öğrenmek iş hayatıma bir katkı sağlar mı?

Kesinlikle! Dünya’nın en güçlü ve hızlı büyüyen ekonomisi olan Çin, son zamanlarda daha da genişlemek için yurtdışında iş fırsatları yaratmaya başladı. Çince öğrenmek size birçok yeni kapı açacaktır!

LTL’den daha sık haber almak mı istiyorsunuz?

Çin hakkında daha çok bilgi edinmek istiyorsanız bültenimize abone olabilirsiniz. Çince nasıl öğrenilir? Çince öğrenme uygulamaları nelerdir? gibi birçok sorunun cevabını keşfedin!

.

Bir yanıt yazın

You will get a reply from us
Your email address will not be published. Name and Email are required.

Bu web sitesi, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.

Daha fazla bilgi edin