Çin’de Staj

Yurtdışı Staj - Şanghay'da Staj

Yurtdışı Staj

Heyecan dolu bir maceraya atılmaya ve Çin’deki iş dünyasına tanımaya ne dersiniz?

Akıcı İngilizce konuşuyorsunuz ve yaşınız 18’in üstünde mi?

Eğer öyleyse LTL’in Çin’de staj programına katılmaya uygunsunuzdur. Staj 1 ile 6 ay arası sürmektedir ve Çince bilmek bir artı olsa da şart değildir.

LTL tarafından organize edilen yurtdışı staj programına katılın ve kafanız rahat etsin. LTL size sadece kayıt aşamasında değil, Çin’de kaldığınız bütün süre boyunca 7/24 destek sunar. Çin’de staj yaparken, ihtiyaç duyduğunuz her an öğrenci danışmanımıza yardım için ulaşabilirsiniz.

Size uygun yurt dışında staj bulacağımızdan hiç şüpheniz olmasın, ayrıca rahat konaklama seçenekleri ve dolu dolu bir etkinlik takvimi sunacağımızdan eminiz. Çin’de kalacağınız süre boyunca ihtiyacınız olan her konuda size yardımcı olacağız. LTL, Pekin ve Şanghay şehirlerinde  staj imkanlarını  sunar. Sizin geleceğiniz için şimdiden yurt dışı stajınızı organize etmeye başlayalım.

Pekin’de Staj

Çin’in başkenti ve kültürel merkezi

Pekin’de staj yapmak ve çalışmak CV’nize çok güzel bir eklenti olacaktır. Üstelik Pekin’de çok eğleneceğinizden de hiç şüpheniz olmasın!

Kaliteli bir iş deneyimi kazanmak dışında Çin kültürünün kalbinde yaşayacaksınız.  5,000 yıllık tarihi ve kültürü keşfetme imkanı yaşayacaksınız.

Dünya çapından bir sürü insanla tanışacaksınız, arkadaşlar edineceksiniz ve çevrenizi genişleteceksiniz. Pekin’in meşhur gece hayatını tanıyacaksınız ve dünyanın en hızlı büyüyen ve değişen ülkesini içten tanıyacaksınız.

Şanghay’da Staj

Hem boyut hem de imkan açısından Çin’in en büyük şehri!

Bu müthiş büyükşehri keşfederken hem Çin’deki iş ortamını tanıyacaksınız hem de dilediğiniz alanda çalışma ve deneyim kazanma şansını yakalayacaksınız.

Pekin kadar olmasa da Şanghay da çok büyük bir tarihe ve kültüre sahiptir, bu şehirde sıkılmayacağınıza söz veriyorum!

Çin’in hiç uyumayan şehrini keşfedin, bir sürü insanla tanışın ve keyifli zaman geçirin. Bu şehirde aradığınız her şeyi bulacaksınızdır.

LTL Çin’de Staj

Yurt dışında staj yapmak eşsiz bir deneyimdir. LTL ile Çin’de Staj sayesinde CV’nize ekleyebileceğiniz kapsamlı uluslararası iş deneyimi kazanacaksınız, eski bir kültürü keşfetme fırsatı bulacaksınız ve uluslararası bir arkadaş grubuna sahip olacaksınız.

İlk Adım – Başvuru

Bize istediğiniz işi, iş pozisyonunuzu, konumu ve tarihleri mail yolu ile iletin, yurt dışı staj hakkında aklınıza takılan tüm soruları sorun ve hazır olduğunuzda LTL ile istediğiniz programı kararlaştırın.

İkinci Adım – Organizasyon

LTL, Çin’de staj için uygun şirketler ile Skype iş görüşmeleri ayarlıyor. Size imzalı iş kontratınızı, vize belgelerinizi ve Çin’e geliş konusunda bilgileri göndereceğiz.

Üçüncü Adım – Varış

Havalimanı servisimiz ile doğruca LTL hoş geldin kahvaltısına ulaşın. Etkinlikler, yemekler ve aktiviteler için LTL yurtdışı staj topluluğumuzun bir parçası olun.

Seçenekler ve Fiyatlar 

LTL iki farklı program dahilinde Çin’de staj imkanı sunar. Staj ve Konaklama programımız 4 haftadan başlıyor ve konaklama ile destek hizmetini içeriyor. Dönemsel Staj programı 16 haftadan başlar ve en fazla 22 haftaya kadar devam eder. Dönemsel staj 4 haftalık konaklama ve 4 haftalık yoğunlaştırılmış Çince kursu içerir. Daha fazla detayı aşağıda bulabilirsiniz.

İlk Seçenek: Staj ve Konaklama

Bu esnek seçenek size rahatlık ve kolaylık sunar. Dilerseniz 4 haftalık, dilerseniz 1 yıllık staj bulabiliriz. Programa aşağıdakiler dahildir:

 • Pekin ya da Şanghay’da staj organizasyonu
 • Ortak dairede küçük bir odaya sahip olduğunuz konaklama
 • Pekin/Şanghay havalimanlarında servis
 • 24-saatlik destek
 • Vize desteği
 • Uluslararası LTL topluluğu
 • LTL tarafından organize edilen ücretsiz haftalık gezi (gün içi harcamalar sizin sorumluluğunuzdadır)

Dahil olan konaklama seçeneği ortak dairede küçük odadır. Ortak dairelerimiz Pekin’de İletişim Üniversite’sinin hemen yanında , Merkezi İş Bölgesi(CBD)’nden birkaç metro durağı uzaklığında bulunmaktadır. Şanghay’daki konumumuz da benzer şeklinde merkezidir. Banyo ortaktır, yatak takımı ve havlular size verilecektir. Daireler genellikle Çinli öğrenciler ile, mümkünse yabancı öğrenci veya stajyerler ile paylaşılmaktadır. Mutfakta sınırlı olanağınız vardır (sadece buzdolabı ve mikrodalga) fakat yürüme mesafesinde ucuz yerel restoranlar bulunmaktadır. WiFi ve tüm faturalar dahildir.

Süre % İndirim Staj & Daire
1 ay 0% 16,105
2 ay -31% 22,115
3 ay -41% 28,515
4 ay -46% 34,915
5 ay -49% 41,315
6 ay -51% 47,715
ekstra -60% 6,400/aylık

Şanghay’da yüksek kira fiyatlarından dolayı tüm kira fiyatlarında haftalık 150CNY değerinde bir sürşarj vardır.

Staj Programı Ek Paketler

Bu ek paketler sayesinde Staj programınıza Konaklama seçeneğinizi geliştirip ek Çince ders alabilirsiniz.

Konaklama Seçenekleri

Daire Ek Paket
Özel banyo ve tuvalete sahip daha büyük bir dairede kalın + 1,800 CNY / aylık

Aile Yanı Konaklama Ek Paket
Bir ailenin yanında kalın (kahvaltı ve akşam yemeği dahil )+ 1,800 CNY / aylık

Çince Dersleri Ek Paketi

Çalışırken bir yandan da Çince öğrenin
Haftada 4 saatlik grup dersi ya da ofisinizde haftalık  2 saatlik birebir özel ders + 1,440 CNY / aylık

Çin’de Acil Staj Paketi

Staj programına kaydolduktan sonra iki hafta içinde size staj bulacağız. Staj işlerinizi erkenden halletmenizi tavsiye ediyoruz, ama oldu da geç kaldınız ve son dakika staj bulmanız lazım, bu hizmetimizi kullanabilirsiniz.

Fiyat: +3000 CNY

İkinci Seçenek: Dönemsel Staj

Çin'de staj

Dönemsel staj en az 16 hafta sürmektedir. Çin’deki maceranıza Pekin ya da Şanghay’daki yurt dışı dil okulumuzda 4 haftalık yoğunlaştırılmış Çince kursları alarak başlayın. İlk 4 hafta için konaklama dahildir. Dilerseniz aile yanında(Çin kültürünü tanımak ve dilini hızlı bir şekilde geliştirmek isteyenler için mükemmeldir), ya da Ortak Dairelerimizde (daha fazla özgürlük isteyenlere ucuz bir program) konaklayabilirsiniz.

Seviyenize uygun seçilecek ve her gün 4 saat sürecek olan bu derslere en fazla 6 kişilik küçük gruplar halinde hafta içi boyunca katılacaksınız. Bu dersler sayesinde şehirde arkadaş edinebilirsiniz, LTL sosyal takvimin etkinliklerine katılabilirsiniz ve en önemlisi de ihtiyaç duyacağınız temel Çince’yi öğrenebilirsiniz. Bu 4 haftanın sonunda, insanlara yol sorabilecek ve restoranlarda yemek sipariş edebileceksiniz.

4 haftanın sonunda LTL ekstra bir ücret istemeden yeni bir konaklama bulmanıza yardım edecektir.İlk ay boyunca kaldığınız evde/dairede kalmaya devam etmek isterseniz bir fiyat karşılığında ayarlanabilir, okula bunu önceden haber vermeniz yeterlidir. Yurt dışı stajınıza başladıktan sonra bile, iş saatlerinizin dışında LTL’de haftalık altı saat(günde 2 saat olmak üzere 3 gün) boyunca Çince dersi alacaksınız. Böylece Çince’yi unutmamış olursunuz. (Eğer hiçbir grup dersi çalışma saatlerinize uygun değilse, LTL size evinizde, ofisinizde ya da okulda haftada 2 saat boyunca birebir özel ders sunacaktır)

Ayni anda iş deneyimi edinmeyi ve yeni dil öğrenmeyi  hedefleyenler için bu mükemmel bir programdır. Programın başka bir artısı da yerel ve uluslararası arkadaş gruplarınız olacaktır. Aşağıdakiler programa dahildir:

 • Çin’e indiğinizde havalimanı servisi
 • Konaklama dahil, Pekin ya da Şanghay’daki dil okulumuzda dört haftalık Çince Hazırlık dersleri.
 • Şanghay ya da Pekin’de seçtiğiniz bir şirkette staj
 • Çin’de staj boyunca part-time Çince dersleri
 • Çin’de stajınız boyunca konaklama bulmanıza yardım
 • Çin’de 24 saatlik destek
 • Vize desteği
 • LTL sosyal hayat-ailemizin bir parçası olun
 • Okul tarafından organize edilen haftalık gezi
Süre Çin’de Staj & küçük oda ile ortak banyo Çin’de Staj & Geniş oda ve özel banyo Çin’de Staj & Aile Yanı (kahvaltı, akşam yemeği dahil)
4 ay 21,204 23,304 26,876
5 ay 22,644 24,744 28,316
6 ay 24,804 26,904 30,476
7 ay 26,244 28,344 31,916
ekstra hafta 360 360 360

Not: Bir ay dört haftadır. Farklı süreler de mevcuttur.

Yüksek kira fiyatlarından dolayı Şanghay’daki tüm kira fiyatlarına 150 CNY değerinde bir sürşarj uygulanmaktadır.

Eklentiler

Konaklama Eklentileri

Geniş Oda Eklentisi: daha büyük bir odada kalın ve size özel banyonuz olsun. Ayda 2000 CNY

Aile Yanı Eklentisi: Çinli aile ile yaşayın, kahvaltı ve akşam yemekleri dahil-Ayda 4000  CNY

Her iki programda da 1 aylık tam zamanlı Çince dersi göreceksiniz, sonunda ise stajınıza başlayıp Çince dilini part-time öğrenmeye devam edeceksiniz.

4 aylık staja kayıt olursanız 4 hafta boyunca LTL’de Çince dersi göreceksiniz, ondan sonra ise 12 hafta boyunca staj yapacaksınız.

7 aylık staja kayıt olursanız  4 hafta boyunca LTL’de Çince dersi göreceksiniz, ondan sonra ise 24 hafta boyunca staj yapacaksınız.

Not: Bir ay = Dört hafta. Başka staj süresi seçeneklerimiz de mevcuttur.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Tatil alabilecek miyim?

Bu, ne kadar uzun süre boyunca kalacağınıza ve şirketinizin politikasına bağlıdır. Bazen izniniz olacak, bazen olmayacak. Bu soruyu iş mülakatında sormanız gerekecektir.

Çin'deki stajlar maaşlı mıdır?

Yaptığınız staja ve şirkete göre değişir. Bazıları size maaş teklif edecek ya da harcamalarınızın bir kısmını karşılayacaklardır. Bazıları ise maaşsız olacak. İki tarafın da memnun olması için ş görüşmesi sırasında maaş konusunu açıklığa kavuşturmanızı tavsiye ediyoruz.

Çince kursuna kayıt olmalı mıyım ?

Çince dersleri almanızı tavsiye ediyoruz fakat bu tamamen size kalmıştır. Çin’de Çince öğrenmek CV’nizi dolduracaktır ve diğerlerinden farklı olmanızı sağlayacaktır. Ayni zamanda günlük yaşamınızı daha rahat bir hale getirecektir. İşiniz için Çince bilmenize gerek yok fakat yol sormak, telefonunuza yüklem yapmak, alışveriş yapmak yemek sipariş etmek gibi günlük durumlarda Çince bilmek sizi rahat ettirecektir.

%100 staj bulabilecek miyim?

Her başvuran birbirinden farklıdır fakat 10 yıllık deneyimimiz ile her öğrenciyi doğru yere yerleştirebileceğimizden eminiz.

Hangi alanda çalışabilirim?

Satış, pazarlama, teknoloji, hukuk, tıp, mühendislik, ağırlama, tıp, çeviri, eğitim, bilgi teknolojisi, ithalat / ihracat ve daha birçok alanda staj yapabilirsiniz. Çin inanılmaz canlı ve fırsat dolu bir ülkedir bu yüzden kariyerinizi geliştirmek için birçok imkanla karşılaşacaksınız.

Çalışma saatlerim ve günlerim nasıl olacak?

Çin’de genellikle hafta içi 40 saat boyunca çalışmanız gerekir. Cumartesi ve Pazar ise izin günlerinizdir.

Merak ettiklerinizi bize sorun
 • LTL Avatar Alexander Krasnov
  Alexander Krasnov, Öğrenci Danışmanı

  LTL Çince Dil Okulu'na hoş geldiniz!

  Size nasıl yardımcı olabilirim?