Genel Bakış

Heyecan dolu bir maceraya atılmaya ve Çin’deki iş dünyasına tanımaya ne dersiniz? Akıcı İngilizce konuşuyorsunuz ve yaşınız 18in üstünde mi? Eğer öyleyse LTL’in Çin’de staj programına katılmaya uygunsunuzdur. Staj 1 ile 6 ay arası sürmektedir ve Çince bilmek bir artı olsa da şart değildir.

LTL tarafından organize edilen yurtdışı staj programına katılın ve kafanız rahat etsin. LTL size sadece kayıt aşamasında değil, Çin’de kaldığınız bütün süre boyunca 7/24 destek sunar. Çin’de staj yaparken, ihtiyaç duyduğunuz her an öğrenci danışmanımıza yardım için ulaşabilirsiniz.

Size uygun yurt dışında staj bulacağımızdan hiç şüpheniz olmasın, ayrıca rahat konaklama seçenekleri ve dolu dolu bir etkinlik takvimi sunacağımızdan eminiz. Çin’de kalacağınız süre boyunca ihtiyacınız olan her konuda size yardımcı olacağız. LTL, Pekin ve Şanghay şehirlerinde  staj imkanlarını  sunar. Sizin geleceğiniz için şimdiden yurt dışı stajınızı organize etmeye başlayalım.

 • Neden Çin'de Staj

  Merkez - Gelişen küresel ekonominin tam kalbinde

  Karışım - Eski kültür ve çağdaş mimari

  Farklı Olun - CV'nizde Çin'in olması büyük bir avantaj

  Keşfedin - Keşfedilecek inanılmaz Dünya mirası bölgeleri

  Öğrenin - Çin'de Çince öğrenme fırsatı

 • Neden LTL

  Çeşitlilik - Birçok farklı sektörde çalışma fırsatı sunuyoruz

  Rahat edin - Konaklama ve havalimanı servisi dahildir

  Destek - Çin'de ve Çin'in dışında kaliteli müşteri hizmeti

  LTL Ailesi - Hızla büyüyen uluslararası topluluğumuz.

  Tatil Günleri - Katılabileceğiniz birçok gezi (genellikle ücretsiz)

LTL Çin’de Staj

Yurt dışında staj yapmak eşsiz bir deneyimdir. LTL ile Çin’de Staj sayesinde CV’nize ekleyebileceğiniz kapsamlı uluslararası iş deneyimi kazanacaksınız, eski bir kültürü keşfetme fırsatı bulacaksınız ve uluslararası bir arkadaş grubuna sahip olacaksınız.

İlk Adım – Başvuru

Bize istediğiniz işi, iş pozisyonunuzu, konumu ve tarihleri mail yolu ile iletin, yurt dışı staj hakkında aklınıza takılan tüm soruları sorun ve hazır olduğunuzda LTL ile istediğiniz programı kararlaştırın.

İkinci Adım – Organizasyon

LTL, Çin’de staj için uygun şirketler ile Skype iş görüşmeleri ayarlıyor. Size imzalı iş kontratınızı, vize belgelerinizi ve Çin’e geliş konusunda bilgileri göndereceğiz.

Üçüncü Adım – Varış

Havalimanı servisimiz ile doğruca LTL hoş geldin kahvaltısına ulaşın. Etkinlikler, yemekler ve aktiviteler için LTL yurtdışı staj topluluğumuzun bir parçası olun.

Seçenekler ve Fiyatlar 

LTL iki farklı program dahilinde Çin’de staj imkanı sunar. Staj ve Konaklama programımız 4 haftadan başlıyor ve konaklama ile destek hizmetini içeriyor. Dönemsel Staj programı 16 haftadan başlar ve en fazla 22 haftaya kadar devam eder. Dönemsel staj 4 haftalık konaklama ve 4 haftalık yoğunlaştırılmış Çince kursu içerir. Daha fazla detayı aşağıda bulabilirsiniz.

İlk Seçenek: Staj ve Konaklama

Bu esnek seçenek size rahatlık ve kolaylık sunar. Dilerseniz 4 haftalık, dilerseniz 1 yıllık staj bulabiliriz. Programa aşağıdakiler dahildir:

 • Pekin ya da Şanghay’da staj organizasyonu
 • Ortak dairede küçük bir odaya sahip olduğunuz konaklama
 • Pekin/Şanghay havalimanlarında servis
 • 24-saatlik destek
 • Vize desteği
 • Uluslararası LTL topluluğu
 • LTL tarafından organize edilen ücretsiz haftalık gezi (gün içi harcamalar sizin sorumluluğunuzdadır)

Dahil olan konaklama seçeneği ortak dairede küçük odadır. Ortak dairelerimiz Pekin’de İletişim Üniversite’sinin hemen yanında , Merkezi İş Bölgesi(CBD)’nden birkaç metro durağı uzaklığında bulunmaktadır. Şanghay’daki konumumuz da benzer şeklinde merkezidir. Banyo ortaktır, yatak takımı ve havlular size verilecektir. Daireler genellikle Çinli öğrenciler ile, mümkünse yabancı öğrenci veya stajyerler ile paylaşılmaktadır. Mutfakta sınırlı olanağınız vardır (sadece buzdolabı ve mikrodalga) fakat yürüme mesafesinde ucuz yerel restoranlar bulunmaktadır. WiFi ve tüm faturalar dahildir.

Süre % İndirim Yurtdışı Staj & Temel Konaklama
1 ay 0% 13,660
2 ay -38% 17,020
3 ay -50% 20,380
4 ay -57% 23,740
5 ay -60% 27,100
6 ay -63% 30,460
Ekstra -75% 3,360/aylık

Şanghay’da yüksek kira fiyatlarından dolayı tüm kira fiyatlarında haftalık 150CNY değerinde bir sürşarj vardır.

İkinci Seçenek: Dönemsel Staj

Çin'de staj

Dönemsel staj en az 16 hafta sürmektedir. Çin’deki maceranıza Pekin ya da Şanghay’daki yurt dışı dil okulumuzda 4 haftalık yoğunlaştırılmış Çince kursları alarak başlayın. İlk 4 hafta için konaklama dahildir. Dilerseniz aile yanında(Çin kültürünü tanımak ve dilini hızlı bir şekilde geliştirmek isteyenler için mükemmeldir), ya da Ortak Dairelerimizde (daha fazla özgürlük isteyenlere ucuz bir program) konaklayabilirsiniz.

Seviyenize uygun seçilecek ve her gün 4 saat sürecek olan bu derslere en fazla 6 kişilik küçük gruplar halinde hafta içi boyunca katılacaksınız. Bu dersler sayesinde şehirde arkadaş edinebilirsiniz, LTL sosyal takvimin etkinliklerine katılabilirsiniz ve en önemlisi de ihtiyaç duyacağınız temel Çince’yi öğrenebilirsiniz. Bu 4 haftanın sonunda, insanlara yol sorabilecek ve restoranlarda yemek sipariş edebileceksiniz.

4 haftanın sonunda LTL ekstra bir ücret istemeden yeni bir konaklama bulmanıza yardım edecektir.İlk ay boyunca kaldığınız evde/dairede kalmaya devam etmek isterseniz bir fiyat karşılığında ayarlanabilir, okula bunu önceden haber vermeniz yeterlidir. Yurt dışı stajınıza başladıktan sonra bile, iş saatlerinizin dışında LTL’de haftalık altı saat(günde 2 saat olmak üzere 3 gün) boyunca Çince dersi alacaksınız. Böylece Çince’yi unutmamış olursunuz. (Eğer hiçbir grup dersi çalışma saatlerinize uygun değilse, LTL size evinizde, ofisinizde ya da okulda haftada 2 saat boyunca birebir özel ders sunacaktır)

Ayni anda iş deneyimi edinmeyi ve yeni dil öğrenmeyi  hedefleyenler için bu mükemmel bir programdır. Programın başka bir artısı da yerel ve uluslararası arkadaş gruplarınız olacaktır. Aşağıdakiler programa dahildir:

 • Çin’e indiğinizde havalimanı servisi
 • Konaklama dahil, Pekin ya da Şanghay’daki dil okulumuzda dört haftalık Çince Hazırlık dersleri.
 • Şanghay ya da Pekin’de seçtiğiniz bir şirkette staj
 • Çin’de staj boyunca part-time Çince dersleri
 • Çin’de stajınız boyunca konaklama bulmanıza yardım
 • Çin’de 24 saatlik destek
 • Vize desteği
 • LTL sosyal hayat-ailemizin bir parçası olun
 • Okul tarafından organize edilen haftalık gezi
Süre Çin’de Staj & küçük oda ile ortak banyo Çin’de Staj & Geniş oda ve özel banyo Çin’de Staj & Aile Yanı (kahvaltı, akşam yemeği dahil)
4 ay 21,204 23,304 26,876
5 ay 22,644 24,744 28,316
6 ay 24,804 26,904 30,476
7 ay 26,244 28,344 31,916
ekstra hafta 360 360 360

Not: Bir ay dört haftadır. Farklı süreler de mevcuttur.

Yüksek kira fiyatlarından dolayı Şanghay’daki tüm kira fiyatlarına 150 CNY değerinde bir sürşarj uygulanmaktadır.

Eklentiler

Konaklama Eklentileri

Geniş Oda Eklentisi: daha büyük bir odada kalın ve size özel banyonuz olsun. Ayda 2000 CNY

Aile Yanı Eklentisi: Çinli aile ile yaşayın, kahvaltı ve akşam yemekleri dahil-Ayda 4000  CNY

Çince Kursu Eklentisi

Çalışırken Çince öğrenin: haftada 6 saatlik grup dersi ya da ofisinizde 2 saatlik birebir özel ders-Ayda 1440 CNY

Kayıtlarınızı erkenden yapmanızı tavsiye ediyoruz fakat kaydınızı çok geç yaptıysanız size Şanghay’da 2 haftadan kısa süre içinde size staj bulabiliriz. Bu hizmetin ücreti 3000 CNY’dir.

Her iki programda da 1 aylık tam zamanlı Çince dersi göreceksiniz, sonunda ise stajınıza başlayıp Çince dilini part-time öğrenmeye devam edeceksiniz.

 

Çin’de Staj – Ayrıntılı süreç

Öncelikle bize ne istediğinizi açıklayan bir mail atmanız gerekmektedir. Bize kendinizden bahsedin ve aklınızdaki soruları sorun. Bir iş günü içinde kişisen staj danışmanınızdan cevap alacaksınız.

Danışmanınız ile Skype ya da WhatsApp görüşmesi ayarlayacaksınız. Bu görüşme boyunca CV’nize göz atacağız, eğer yoksa hazırlamanıza yardımcı olacağız. Ayni zamanda çeşitli staj imkanlarından, konaklama seçeneklerinden, vizeden ve Çince derslerinden konuşacaksınız. Seçiminizi yaptıktan sonra danışmanımız sizin LTL Çin’de Staj Programına kaydınızı yapacaktır.

Bundan sonra staj danışmanınız sizin için uygun olanı bulana kadar şirketlerle Skype üzerinden iş görüşmeleri ayarlayacaktır. İstediğiniz işi bulduktan sonra iş kontratınız, vize davetiyeniz ve konaklama ayrıntılarınız size gönderilecektir. Bu aşamadan sonra Çin’e uçmaya ve staja başlamaya hazırsınız.

Mevcut Staj İmkanları

Stajları görüntüle

Sıkça Sorulan Sorular

Tatil alabilecek miyim?

Bu, ne kadar uzun süre boyunca kalacağınıza ve şirketinizin politikasına bağlıdır. Bazen izniniz olacak, bazen olmayacak. Bu soruyu iş mülakatında sormanız gerekecektir.

Çin'deki stajlar maaşlı mıdır?

Yaptığınız staja ve şirkete göre değişir. Bazıları size maaş teklif edecek ya da harcamalarınızın bir kısmını karşılayacaklardır. Bazıları ise maaşsız olacak. İki tarafın da memnun olması için ş görüşmesi sırasında maaş konusunu açıklığa kavuşturmanızı tavsiye ediyoruz.

Çince kursuna kayıt olmalı mıyım ?

Çince dersleri almanızı tavsiye ediyoruz fakat bu tamamen size kalmıştır. Çin’de Çince öğrenmek CV’nizi dolduracaktır ve diğerlerinden farklı olmanızı sağlayacaktır. Ayni zamanda günlük yaşamınızı daha rahat bir hale getirecektir. İşiniz için Çince bilmenize gerek yok fakat yol sormak, telefonunuza yüklem yapmak, alışveriş yapmak yemek sipariş etmek gibi günlük durumlarda Çince bilmek sizi rahat ettirecektir.

%100 staj bulabilecek miyim?

Her başvuran birbirinden farklıdır fakat 10 yıllık deneyimimiz ile her öğrenciyi doğru yere yerleştirebileceğimizden eminiz.

Hangi alanda çalışabilirim?

Satış, pazarlama, teknoloji, hukuk, tıp, mühendislik, ağırlama, tıp, çeviri, eğitim, bilgi teknolojisi, ithalat / ihracat ve daha birçok alanda staj yapabilirsiniz. Çin inanılmaz canlı ve fırsat dolu bir ülkedir bu yüzden kariyerinizi geliştirmek için birçok imkanla karşılaşacaksınız.

Çalışma saatlerim ve günlerim nasıl olacak?

Çin’de genellikle hafta içi 40 saat boyunca çalışmanız gerekir. Cumartesi ve Pazar ise izin günlerinizdir.