Genel Bakış

Şanghay’da yerli ailenin yanında hayat boyu unutamayacağınız deneyimi yaşayın. Ailenin bir üyesi haline gelin, otantik Çin mutfağını günde iki defa deneyimleyin ve 7/24 Çince konuşun.

LTL Şanghay Aile Yanı Konaklama sayesinde Çinli aile ile yakın bağlar kurun. Tek iletişim yolunuz Çince konuşmaktan geçecek. İşte tam da bu yüzden öğrencilerimizin %80’i bu programı seçiyor. Çince dilini yaşayacaksınız ve karşılaşacağınız birçok zorluğu aşmak için derste yeni öğrendiğiniz Çince bilgilerini kullanıp çok hızlı bir şekilde Çince öğreneceksiniz.

 • Çinceyi yaşayın.
 • Kahvaltı ve akşam yemeği dahil.
 • Ailenin bir parçası olun.
 • Çin kültürünü tanıyın.
 • Size özel yatak odanız ve Wi-fi.
 • Banyo ve çamaşırhane konusunda kolaylık.
 • Tüm faturalar dahil.
 • Çinceyi Hızlı Öğrenin

  Çinceyi Hızlı Öğrenin

  Çinceyi yaşayın – Evde her gün Çince konuşun.

  Arkadaş canlısı – Ailelerimiz büyük bir sıcakkanlılıkla sizi karşılayacaktır.

  Yemek – Yeni tatlar keşfedin.

  Dili kucaklayın – Dil yüzünden zorluklar çekebilirsiniz, yapmanız gereken tek şey rahatlamak ve dili kucaklamak.

 • Konfor ve Destek

  Konfor ve Destek

  Yanınızdayız – Herhangi bir sorunla karşı kaşıyaysanız bizimle iletişime geçin.

  Aile Desteği – Aileniz size yardım etmek için elinden geleni yapacaktır.

  Rahat – Ailenizden çekinmenize gerek yok,rahat olun.

  Özenle Seçilmiş – Ailelerimiz LTL tarafından belirli kriterlere göre özenle seçilmiştir.

 • Çin Kültürünü Keşfedin

  Çin Kültürünü Keşfedin

  Günlük Hayat – Öğrenmek için mükemmel bir fırsat.

  Gerçek Çin'i Tanıyın – Başka hiçbir şekilde bu deneyimi yaşayamazsınız.

  Geziler – Haftasonları ev sahibi aileniz ile beraber gezilere gidin.

  Geniş aile – Ailenin diğer üyelerini de tanıyınız.

 • Eşsiz Çin Mutfağı

  Eşsiz Çin Mutfağı

  Ev Yemeği – Her gün aileniz size yemek hazırlayacak.

  Çeşitlilik – Sürekli yeni lezzetler keşfedeceksiniz.

  Sağlıklı – Çinliler sağlıklı olmaları ile tanınmıştır.

  Seçenekler – Vegan, Vejetaryen,Helal, Glutensiz, nasil tercih ediyorsanız.

LTL ile Şanghay Ailede Konaklama

LTL okulumuz – live the language, yani “dili yaşa” anlamına geliyor. Bizimle Çince öğrenirken tam anlamıyla dili yaşıyor olacaksınız. Ailenin yanında kalmak sizi gerçek Çin’in kalbine yollayacaktır. Başka hiçbir yerde deneyimleyemeyeceğiniz şeyleri Aile Yanında Konaklama Programımız sayesinde tecrübe edin. Çin mutfağına bayılacaksınız, inanılmaz derecede misafirperver aileler ise rahat olmanız için ellerinden gelenini yapacaklardır. Program kapsamındaki öğrencilerimizin mükemmel şartlarda yaşamalarını sağlamak için ailelerimizi büyük özenle seçiyoruz.

Çinceyi hızlı öğrenmek istiyorsanız Şanghay Birebir Özel Derslerin yanında Aile Yanı Konaklama Programına katılmanızı tavsiye ediyoruz. Arasıra dilin yetersiz olmasından dolayı zorluklarla karşılaşacaksınız fakat bunları her seferinde aşmanın bir yolu vardır: beden dilini, çevrimiçi sözlük uygulamasını kullanmak ya da en basitinden azmederek ve pes etmeyerek.

Yıllar geçtikten sonra bile öğrencilerimiz evsahibi aileler ile iletişim içinde kalıyor. Bu program sayesinde gerçek Çin’i tanıma imkanı bulacaksınız. Öğrencilerimizin %80’in de bu imkandan yararlanmayı seçiyor.

Evler ve Konumları

Evsahibi ailelerimizin evleri Çin’in rahat ve modern yapılarıdır. Mutfak, banyo yatak odanız ve Wi-Fi dahil ihtiyaç duyacağınız her şeye erişiminiz olacaktır. Faturalar da Aile Yanı Konaklama Programının fiyatına dahildir.

Konum olarak ise evlerimiz LTL Şanghay okulumuza 30 ile 60 dakikalık uzaklıktalar. İlk gün sizi okula aileniz bırakacaktır. Yolu aklınızda tutmaya çalışın ki geri dönüşte sorun yaşamayasınız. Yardıma ihtiyacınız olursa size 7/24 destek sağlayabiliriz.

Yararlı Bilgiler

 • Başlangıç Seviyesindekiler – Korkmayın Tanımadığınız ve iletişim kuramadığınız bir ailenin yanında kalmak çok yıldırıcı olabilir. Fakat unutmayınız ki kaldığınız aile daha önce bir çok yabancı öğrenciye evsahipliği yaptı bu yüzden bu konuda deneyimliler. En baştan kendinizi zorlarsanız Çince seviyenizi inanılmaz hızlı bir şekilde geliştirebilirisniz.
 • Beslenme Tercihleriniz – Belirli bir tercihiniz var ise bizimle paylaşınız ki size uygun aile bulabilelim.
 • Hediyeler – Bazı öğrencilerimiz ülkelerinden küçük hediyeler getirebiliyor. Gelir gelmez aileniz ile aranızı ısıtmak için güzel bir yol. Guanxi (关系)Çin’de insanların arasındaki iletişim için çok önemli bir konuma sahiptir.  Bu yüzden küçük bir hediye aile ile ilk dakikadan itibaren güzel bir ilişki kurmanızı sağlayabilir.
 • YouTube KanalımızLTL okulundaki deneyimlerini paylaşan birçok öğrencinin videosuna ulaşabilirsiniz. Bunları izleyerek aile yanı kalma ve genel olarak Çin’de öğrenci yaşamı ile ilgili birçok yararlı bilgi edinebilirsiniz.
 • Daha fazla detay için– Aşağıdaki Sıkca Sorulan Sorulan kısmına göz atabilir ya da Canlı Sohbet özelliğini kullanarak Eğitim Menajerimizden dilediğiniz konu ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca isterseniz Aile Yanı Konaklama programına daha önceden katılmış öğrencilerin iletişim bilgilerini sizle paylaşabiliriz. Böylece aklınızdaki soru işaretlerinden kurtulur ve program ile ilgili gerekli bütün bilgiye sahip olursunuz.

Shanghai Aile Yanı Konaklama

Konaklama Süresi Kahvaltı & Akşam Yemeği Dahil
1 hafta 2,935
2 hafta 5,698
3 hafta 8,298
4 hafta 10,742
5 hafta 13,037
6 hafta 15,188
7 hafta 17,204
8 hafta 19,089
9 hafta 20,849
10 hafta 22,491
11 hafta 24,020
12 hafta 25,440
13-52 hafta  +2,120 / hafta
ekstra gece 489 / gece

Bu tablodan Şanghay’da Aile Yanı Konaklama Programının fiyatlarını öğrenebilirsiniz.Bütün fiyatlar Çin Yuan’ı(CNY) cinsinden gösterilmiştir. İstediğiniz kadar kalabilirsiniz ve ne kadar çok kalırsanız o kadar fazla indirimden yararlanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Öğrencilerimizin Yorumları

Harry Choy Testimony for LTL
Harry Choy
United Kingdom

"I decided to go for the homestay option. I can confidently say I think I made the right choice. Not only did I improve my Chinese more quickly, but I also got more insight into Chinese culture and way of life."

Daha Fazlasını Oku

Guillaume Testimony for LTL
Guillaume
France

"I found out about LTL online and decided to take a punt. I had a Chinese Mum, Dad and a Sister, which is pretty cool. There was a lot of healthy food and we discussed what happened each day over food."

Daha Fazlasını Oku

Sıkça Sorulan Sorular

Neden LTL öğrencilerinin %80’i Aile Yanı Konaklama seçeneğini tercih ediyor?

Şanghay Aile Yanı Konaklama seçeneğimiz asla kaçırılmaması gerekilen önemli ve eşsiz bir olanaktır. Bambaşka bir kültürden bir ailenin size evini açması oldukça değerlidir. Aile ile kurulacak bağ ve edinilen tecrübenin yanı sıra Çinceniz çok daha hızlı gelişecektir. Çinli bir aile ile kalmak, Çince konuşmak hatta nefes almak, Çin kültürüne bu denli yakın olmak öğrenime çok katkı sağlayacaktır.

Beni evinde ağırlayacak aile İngilizce konuşacak mı?

Neredeyse hiç  İngilizce konuşmayacaklar. Bazı durumlarda evsahibi ailenin sizinle İngilizce konuştuğu ya da sizi anladığı olacaktır, fakat biz onları zorunda kalmadıkça sizin öğrenim sürecinizi etkilememek adına İngilizce konuşmamaya davet ediyoruz. Dilini bilmediğiniz bir evde kendinizi ifade etmeye çalışmak zorlayıcı bir tecrübe olacak gibi görünse de bu engeli motivasyonunuz ve de öğrenim süreciniz ile ortadan kaldıracak ve bu deneyimden keyif alacaksınız!  Öte yandan eğer İngilizce konuşabilen bir ailenin yanında konaklamak isterseniz, LTL olarak bunu da organize etmekteyiz, yalnızca bizi mümkün olabildiğince erken haberdar etmeniz yeterlidir. Hiç şüpheniz olmasın ki Çinli aileler evsahibi olmak üzere başvurduklarında biz LTL olarak öğrencilerimize her açıdan uygun ve yararlı olacaklarını test ediyor ve sonucuna göre değerlendiriyoruz.

Bize sunduğunuz imkanlar hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz?

Aile Yanı Konaklama seçeneğimizdeki ev sahipleri orta veya yüksek gelirlilerdir, bundan dolayı kalacağınız evler imkanları açısından oldukça yeterlidir. Bütün dairelerde Wi-Fi ve sadece size ait olacak bir oda mevcuttur. Mutfakların hepsinde buzdolabı vardır ve ısıtma ve klima bulunmaktadır. Tuvaletler alafranga modeldedir. Evsahibi aileler ile yakın iletişimde olup her şeyin sizler için yeterli ve rahat olduğunu kontrol etmekteyiz.

Her sabah ve akşam yemeklere katılma zorunluluğumuz var mı?

Öğrencilerimizi mümkün olduğu kadar öğüne katılmaya davet ediyoruz fakat elbette ki bazı durumlarda LTL öğrencileri sokak lezzetlerini ya da yerel lokantalarını denemek isteyeceksinizdir. Bu çok keyifli olacaktır, sadece evsahiplerini önceden haberdar etmeyi unutmayın.

Dil engeli beni biraz korkutuyor, endişelenmeli miyim?

Kesinlikle hayır. Bu engel olarak adlandırdığımız durum aslında Çin dili ve kültürünü yaşama tecrübesinin en temel parçasıdır. Yeni bir dil öğrenme sürecinde yapılan hatalar sürece katkı sağlar. Yaptığınız hatalardan doğru ve yanlışı öğreniyorsunuz. Bu süreçte motivasyonunuzu koruduğunuz takdirde zorlandığınız noktaları bile çözebileceksinizdir. Unutmayın ki size destek olmak adına LTL ekibimiz her zaman hizmetinizdedir! Ayrıca, Whatsapp uygulamasının benzeri olan ve Çin’de popüler olan The Wechat uygulamasında açılan öğrenci grupları ile sorularınıza her zaman hızlıca yanıt alabilirsiniz. Her zaman ekibimizden yardım isteyebilirsiniz.

Eğer kaldığım ailenin yanında mutlu değilsem, değişiklik yapmamız mümkün mü?

LTL Şanghay’da daha önce böyle bir durumla hiç karşılaşmadık. Fakat, eğer gerçekten memnun değilseniz tabii ki aile değişikliğini sağlayabiliriz, sadece bizi haberdar etmeniz yeterli olacaktır.

LTL’de öğrenci olmadığım halde Aile Yanı Konaklama imkanından yararlanabilir miyim?

Ne yazık ki, hayır. Evsahibi ailelerimizi ayarlamak ve uygunluklarını test etmek oldukça fazla zaman ve emek istemektedir, çünkü bu seçeneğe çok talep gördüğü için yalnızca tam zamanlı, haftada 20 saat ve daha fazla ders gören öğrencilerimiz Şanghay’da Aile Yanı Konaklama imkanından yararlanabilmektedir.

Evlere ait paylaşabileceğiniz fotoğraflar var mı?

Evet, Şanghay Galeri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kendime ait bir anahtarım olacak mı?

Evet, evsahibi aile size ev anahtarını temin edecektir. Elbette ki odanızın kapısını da kitleyebileceksiniz.

İlk günden okula nasıl gideceğimi bilemezsem nasıl çözüm bulabilirim?

Yanında konakladığınız aile size okula kadar eşlik edecektir. Eğer dönüş yolunu hatırlamazsanız okuldan yardım istemeniz yeterli!

Geç saate kadar dışarıda olmam bir sorun yaratır mı?

Eve geldiğinizde sessiz olup, ev halkını rahatsız etmediğiniz sürece tabii ki istediğiniz kadar dışarıda kalabilirsiniz. Fakat, aileyi haberdar etmeyi gözardı etmeyin.

Eve arkadaşlarımı kalmaya davet edebilir miyim?

Hayır, Çinli bir aile ile kaldığınızdan dolayı kültürlerinde bu hoş karşılanmamaktadır bu nedenle mümkün değildir.

Benzer Sayfalar

Merak ettiklerinizi bize sorun
 • LTL Avatar Alexander Krasnov
  Alexander Krasnov, Öğrenci Danışmanı

  LTL Çince Dil Okulu'na hoş geldiniz!

  Size nasıl yardımcı olabilirim?
  captcha