Genel Bakış

Çin’e gelmeden önce öğrenci vizesi için başvuruda bulunmanız gerekecek. Resmen tanınmış bir Çince dil okulu olarak, LTL Çin’de geçireceğiniz tam eğitim süreniz için vize çıkartabilir. Her konsolosluk ve elçilikte Çin öğrenci vizesine başvuru işlemleri birbirinden farklı oluyor. Ayni zamanda milliyetinize, yaşadığınız ülkeye ve Çin vize geçmişinize göre değişiklik gösterebilir. Çin vize başvurusu hep zor bir süreç olmuştur ve devlet tarafından verilen resmi bilgi bile bazen güncel ve doğru olmayabiliyor. Fakat, LTL bu konuda yılların deneyimine sahip ve bütün süreç boyunca size yardım edecektir.

 • Çin vize davetiyeleri
 • Vize başvuru desteği
 • Konaklama doğrulaması
 • Güvenilir partner vize ajansları
 • Hızlı, kolay & etkili
 • Vize davetiye belgeleri

  Vize davetiye belgeleri

  Davet mektupları - Okula kabul belgesi ve davet mektubu.

  Konaklama doğrulaması - Konaklama doğrulaması.

  Ödeme doğrulaması -Başvurunuzu desteklemek için kurs belgeleriniz.

  Belgelerin aslı - DHL ile evinize belgelerinizin asıllarının teslimini yapabiliriz.

 • Vize hizmetleri

  Vize hizmetleri

  Deneyimli - Binlerce öğrenciye bu süreç boyunca rehberlik ettik.

  Destek - Nasıl başvuracağınızı ve hangi belgeleri yollayacağınızı size biz söyleyelim.

  Rehberlik - Herhangi bir sorunuz varsa sorun ve kısa bir süre içinde cevabınızı alın.

Çin vize işlemleri karmaşıktır ve bu süreç boyunca birçok şeye dikkat etmek lazım. Bürokrasi sık sık yetersiz kalıyor. Fakat LTL gibi akredite bir kurumda eğitim gördüğünüz süre boyunca, yetkililer Çin Halk Cumhuriyeti’ne gelen yabancıları sıcak karşılıyor ve eğitiminiz için gerekli olan vizenizi alabilirsiniz. Şimdiye kadar LTL’de Çince öğrenen 3000’e yakın öğrencimiz oldu ve sadece bir tanesi vize sorunlarından dolayı Çin’e gelemedi bu da vize başvurusunu son haftaya bıraktığı ve bizim yönlendirmelerimize uymadığı için oldu.  Geriye kalan bütün öğrenciler ise vizelerini rahatlıkla alabildi.

Bizimle Çince kursunuzu ayırttıktan hemen sonra , sizden pasaportunuzun kopyasını yollamanızı isteyeceğiz ve davet belgelerini hazırlamaya başlayacağız. Başvuracağınız vize türü ise Çin’de kalacağınız süreye, milliyetinize ve başvuru yapacağınız elçiliğe göre değişiklik gösterecek. Vize ile ilgili en çok merak edilen soruları aşağıdaki Sıkça Sorulan Sorular kısmında cevaplamaya çalıştık.

Evrak Teslimatı

Sizin tarafınızdan özel bir istek olmadığı sürece, size Çin vizesine başvuru için gerekli belgelerinin elektronik kopyalarını yollayacağız. Onları kullanarak başvuruda bulunabilirsiniz ve DHL’ın ücretini ödemenize gerek kalmaz.

Electronik belgeler Belgelerin Aslı
ÜCRETSİZ Konumunuza bağlı DHL ücreti

Çin’de seyahat etmek için vizenizin eğitim sürenizden uzun olmasını diliyorsanız bunu da ayarlayabiliriz.

Vize Ücretleri

Vize Davet Belgeleri

Vize belgesi Ücret
90 güne kadar vize ÜCRETSİZ
90 günden uzun süre için vize 1200 CNY
Çin’de vize uzatma belgeleri ÜCRETSİZ

Uzatılmış Vize Geçerliliği

Süre Ücret
<14 days ÜCRETSİZ
14-31 days 500 CNY
>31 days YOK

Sıkça Sorulan Sorular

Vize başvuru belgelerinin asıllarına ihtiyacım var mı?

Başvuru yaptığınız Çin konsolosluğuna göre değişir.Bu her an değişebilir ve ayni ülkedeki farklı Kosnolosluklarda bile farklı olabilir. Onları arayıp sorabilirsiniz, fakat başvururken, telefonda aldığınız bilgiden farklı bir bilgi ile karşılaşmaya hazır olun.

Belgelerin asıllarını DHL ile göndermenin fiyatı ne kadar?

Nerede yaşadığınıza bağlı. DHL ücretlerinizi sizin için önceden ödeyeceğiz, LTL’a başladığınız zaman ise ödemeyi bize yapabilirsiniz.

Belgelerin asılların gelmesi ne kadar sürüyor?

Yaşadığınız yere bağlı, fakat DHL genellikle 3 gün içinde evrakları ulaştırıyor.

Vize için başvurmak ne kadar zaman alacak?

Başvurduğunuz elçiliğe göre değişebilir. Bazıları 24 saatlik hizmetler sunuyor bazılarında ise işleminiz bir hafta kadar sürebilir. Her ihtimale karşı erken başvurmanızı tavsiye ediyoruz.Ayrıca şunu da unutmayın 24 saatlik servis elçiliğin tek günde sizin işleminizi tamamlayacağı anlamına gelmiyor. Size bazı soruları var ise ya da çok yoğunlarsa işleminiz bir günden daha fazla sürebilir bu yüzden ne kadar erken başlasanız o kadar iyi.

Vize'ye en erken ne zaman başvurabilirim?

Elçiliğe göre değişebiliyor, fakat genellikle Çin’e gelme tarihinden 3 ay önce başvurunuzu başlatabilirsiniz.

Vize davetiyesinin hazırlanması ne kadar sürüyor?

LTL Programınızı ayırttıktan sonra size vize davetiyenizi bir iş günü içinde çıkartabiliriz. Bize her ne kadar zaman tanımanızdan minnet duysak da kaydınızı son dakika yaptıysanız belgeleri bir saat içinde hazırlayabiliriz. Müşteri hizmeti bizim için çok önemlidir bu yüzden aceleniz var ise kaydınızı ve vize belgelerinizi elimizden geldiğince hızlı bir şekilde ayarlayabiliriz . Fakat vize belgeleri sadece Çin’deki çalışma saatleri boyunca çıkartılabilir bu yüzden planlarınızı yaparken zaman dilimi farkını ve Çin tatillerini göz önünde bulundurmayı unutmayınız.

Vizeler belirli tarihler arasında mı geçerlidir?

Belirli yolculuk tarihine göre başvurmanız, vizenizin sadece belirli zaman için geçerli olduğu anlamına gelmiyor. Vizeniz bir süreyi kapsayacaktır (örneğin 180 gün) ve ülkeye giriş yaptıktan sonra belirtilen süre kadar kalmanıza izin verilecek.Ayrıca genellikle vizenin geçerli olması için ülkeye giriş tarihiniz de belli olacak.Vizenizin geçerli sayılması için, vizenizi aldığınız günden itibaren 3 ay içinde Çin’e giriş yapmanız gerekiyor.

Vize başvuru merkezi nedir?

Birçok Çin Elçiliği Vize Başvurularının ilk adımlarını vize başvuru merkezleri dediğimiz dış kurumlara yönlendirdi.Bu da demek oluyor ki doğrudan elçiliğe değil de vize başvuru merkezine başvurunu yapman gerekebilir. Bu merkezler ise başvuru belgelerini elçiliklere iletecek. Ne yazık ki Vize Başvuru Merkezleri bütün vize kurallarının farkında olmayabiliyorlar bu yüzden biz her zaman başvurunuzu doğrudan elçilikten yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Vize başvuru formu neye benzer?

Bu genel Çin vizesi başvuru formudur, fakat başvurduğunuz elçilikteki formun kalıbı farklı olabilir, bu yüzden başvuru formunu sitemizden indirmenizi tavsiye ediyoruz.

Başvurunun ücreti ne kadardır?

Vize başvuru ücretleri ülkeden ülkeye değişir. Başvuracağınız elçilik size fiyatı belirtecektir.

Vize ajansı kullanmalı mıyım?

Her ülkede kaliteli hizmet veren vize ajansı bulunmayabilir. Fakat ülkenizde güvenilir ve deneyimli bir vize ajansı varsa ona başvurmak iyi bir fikir olabilir. Söz konusu vize başvurusu esnasında gerekli belgeler olunca Çin Elçilikleri çok güvenilmez olabiliyor. Deneyimli bir ajans mevcut durumdan haberdardır ve size ihtiyacınız olabilecek ekstra belgeleri hazırlamanızı tavsiye eder.

Elçilik sizden seyahat ve sağlık sigortası , uçuş rezervasyonları ya da başka belgeler isteyebilir istemeyebilir de. Her şey vize memuruna bağlı. Her elçilikte bu farklı işler ve hiçbir yerde bunun kuralını ya da haberini bulamazsınız.  Başvurmadan önce belgelerinizi vize merkezine kontrol ettirmek size zaman kazandırabilir. Bazı elçiliklerde vize merkezi yoluyla başvuranların dosyaları öncelik görür ve işlemler daha kısa sürede tamamlanır.

Çin'e seyahat eden herkesin vizeye ihtiyacı var mıdır?

Japonya, Singapur ve Moğolistan vatandaşları Çine varınca 15 günlük vize alabiliyorlar. Bunun dışındaki herkesin uçağa binmeden önce vizeye sahip olması lazım.

Konaklama belgesi isteniyor mu?

Evet, elçiliklerin genelinde sizden konaklama belgelerinizi istenecektir. Otel rezervasyonu ve Airbnb gibi seçenekler genellikle kabul edilmiyor bu yüzden konaklama belgeniz LTL’in hazırlayacağı dosyada mevcuttur.

LTL öğrencisi değilsem vize davetiyesi alabilir miyim?

Hayır, tabi ki de hayır.

Part time dil eğitimi mümkün mü?

Çin hükümeti sadece tam zamanlı Çince öğrenci vizesi verir. Tam zamanlı Çince öğrencisi sayılabilmeniz için, haftalık en az 10 özel ya da 20 grup dersi almanız gerekir.

Turist vizesi ile Çince dersi almak mümkün mü?

Turist (L) vizeli birçok yabancı ayni zamanda çince öğreniyor. Vizedeki “L” Çince seyahat anlamına gelen “lüyou” nun karşılığıdır.

Çince öğrenci vizesine ne denir?

Çince öğrenci vizesine X vizesi denir. X öğrenim anlamına gelen “xué xí”nin karşılığıdır. Bunun dışında birçok vize türü bulunur: kültürel ya da iş amaçlı ziyaretlere F vizesi, ziyaret için S vizesi gibi… Bazen elçiliğiniz size başvurduğunuzdan farklı bir vize türü verebilir. Genellikle böyle bir sorun ile karşılaşmıyoruz ama vizenizde herhangi bir şey sizde şüphe uyandırıyorsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Vize başvurumdan sorumlu kişi kimdir?

Sizsiniz. Öğrenci vizesi başvurusu konusunda yüksek deneyime sahibiz, size gerekli belgeleri sağlayabiliriz,nerede başvurunuzu yapacağını ile ilgili bilgi verebiliriz, başvuru formunu nasıl dolduracağınızı anlatabiliriz. Fakat her ne kadar istesek de sizin yerinize vize başvurusunda bulunamıyoruz . Bu da demek oluyor ki sadece siz vize başvurusunda bulunabilir ya da bir Çin vize ajansını sizin için başvurması için yetkilendirebilirsiniz.Elçilikten pasaport teslimi alacak da sizsiniz bu yüzden vizenizde hata olmadığına ve Çin’deki bütün eğitim sürenizi kapsadığına emin olmak sizin sorumluluğunuzdur. Bir şey hakkında tereddütleriniz var ise ya da tavsiyeye ihtiyacınız var ise, vizenizin scan edilmiş halini bize mail yolu ile gönderiniz  ve vizenizi sizin için kontrol edelim.

Merak ettiklerinizi bize sorun
 • LTL Avatar Alexander Krasnov
  Alexander Krasnov , Öğrenci Danışmanı

  LTL Çince Dil Okulu'na hoş geldiniz!

  Size nasıl yardımcı olabilirim?