Genel Bakış

3 Şehir 1 Program ile yurt dışında dil kursu alın ve Çince öğrenin. LTL ile sokakları, pazarları, müzeleri keşfederken bir yandan da Çince’ de akıcı hale gelin. Pekin, Şanghay ve Chengde şehirlerinde okurken siz de fark edeceksiniz ki Çin’de herkesin öğreneceği birçok şey gizlidir.

Yurt dışı dil eğitimi sunan Şanghay’ da kapsamlı bir uluslararası eğitim merkezimizde eğitim alırken Şanghay’ da baktığınız her yerde Çin tarihini ve kültürünü keşfedin.

Şanghay-LTL Çince Dil Okulu işe Çince Öğrenin

 • Çin’deki çeşitliliği keşfedin
 • Pekin, Şanghay ve Chengde
 • Chengde şehrinde sadece Çince konuşun
 • Üç farklı program
 • Bir yıllık programa katılın
 • LTL topluluğunun bir parçası olun
 • Yurt dışı dil eğitimi

Chengde daha önce bahsi geçen iki şehrin tam zıddıdır. Boyut olarak çok daha küçük olmasına rağmen bu şehrin her köşesi tarih ve kültür kokuyor, çok güzel manzaraya sahiptir ve burada geçireceğiniz her dakika Çince ile ilgili yeni bir bilgi öğreneceksiniz. Yurt dışında dil kursu almak isteyenlerin eğitim programları tam verimli geçsin diye LTL farklı Çince Dil kurslarını sizin için bir araya getiriyor.

Çin’de Seyahat Ederken Çince Öğrenin

Pekin

Çin denince akla gelen ilk şehir Pekin’dir. Parlak akşam ışıklarında karanlığa karışan insanlardan, hayatınızda kesinlikle görmeniz gereken Çin Seddi ve Yaz Sarayı gibi tarihi yapılara kadar her şeyi Pekin’de bulabilirsiniz. Yurt dışında dil kursu almak için çok güzel ve etkileyici bir şehirdir. Çince dil okulumuz Merkezi İş Bölgesi’nin (CBD) tam göbeğinde bulunuyor ve çeşitli restoranlara, spor salonuna ve Da Wang Lu metro durağına çok yakındır.

Chengde

Yurt dışında dil eğitimi almak, bir yandan da Çin tarih ve kültürünün içine dalıp dili yaşamak istiyorsanız, Chengde ihtiyacınız olan tek şeydir. Çin standartlarına göre çok küçük bir şehir olan Chengde’de yarım milyon insan yaşamaktadır. Pekin’den 3 saatlik tren uzaklığında olan Chengde şehrinde yabancılarla iletişiminiz 0’a inecektir. Chengde ayni zamanda UNESCO Dünya Miras listesinde de yer almaktadır. Bütün gün boyunca öğretmenleriniz ve yanında kalacağınız aileniz ile sadece Çince konuşacaksınız.

Şanghay

Şanghay Çin’in uluslararası merkezidir. Sıradan insanların sınırsız imkanlara sahip olduğu bir şehir. Yurtdışı dil eğitimi sunan LTL ile Çince  öğrenirken Dünya’nın her bir köşesinden gelen ve eşsiz hayat hikayelerine sahip binlerce insan ile tanışacaksınız. İnanılmaz lezzetli Çin mutfağı ile tanışacaksınız ve parlak gece ışıkları tarafından büyüleneceksiniz. Modern büyük şehir hissini vermesine rağmen şehrin sokakları, yapıları ve insanları içlerinde Çin kültürünü ve tarihini taşıyor. Ve bu kocaman şehri metroyu kullanarak kolayca keşfedebilirsiniz.

3 Şehir 1 Program Seçenekleri

Çin'in Büyükşehirleri (Pekin- Şanghay)

Yurt dışında dil kursu alırken Çin’in en meşhur ve büyük iki şehrini keşfedin. Pekin ve Şanghay şehirleri görmeden inanamayacağınız bir kontrast oluşturuyorlar. Başkent olan Pekin, birçok farklı biçimde Çin’in destansı tarihini yansıtıyor, Çin Seddi ise sayısızca turistin bu güzel şehre gelmelerinin en büyük sebebidir. Çin Seddi’nin bu kadar ünlü olmasına rağmen keşfedilmemiş bir çok alanı vardır ve öğrencilerimiz ile buralara sık sık yürüyüşler organize ediyoruz.

Şanghay her ne kadar övünebileceği bir tarihe sahip olsa da Çin’in hızla büyüyen ticari merkezi olarak tanınıyor. Pekin’in yanında boyutu ve nüfusu gölgede kalsa da sizi meşgul edecek bir çok şey bulacaksınız. Pekin ve Şanghay’ı tek bir programda yaşamak hayatınızda hiç unutamayacağınız deneyimlerden birisi olacaktır.

Büyükşehir Programında 3 farklı seçenekten yararlanabilirsiniz:

Standart Büyükşehir

Yoğunlaştırılmış Büyükşehir

Kişiye Özel Büyükşehir

Büyükşehir Fiyat Listesi (CNY)

Süre Standart Yoğunlaştırılmış Kişiye Özel
4 hafta 12,912 21,684 21,928
6 hafta 16,560 29,084 29,432
8 hafta 19,836 35,731 36,173
10 hafta 22,769 41,680 42,206
12 hafta 25,383 46,983 47,583
14 hafta 28,883 54,083 54,783
16 hafta 32,383 61,183 61,983
18-52 hft 3,500/2hft 7,100/hft 7,200/2hft

*

Standart Programımız hafta içi günde 4 saatlik yani haftada toplam 20 saatlik Çince ders programını içeriyor. Diğer 3 program ise size ekstra seçenekler sunuyor ve dolayısıyla Çince dil seviyeniz daha hızlı gelişiyor. 1 Saatlik öğle arasında Yemek Kulübümüz ile öğle yemeğine katılmayı da unutmayınız!

Yoğunlaştırılmış Program, standart programa göre günde 2 saat fazladan ders sunuyor böylece haftada 30 saat Çince görmüş oluyorsunuz. Ekstra iki saati 1 e 1 özel dersler şeklinde alacaksınız, böylece çok daha hızlı bir şekilde Çince öğreneceksiniz. Bu ekstra dersler genellikle 15:30 ile 17:30 arasında yer alacaktır. Grupça ders almanın yanı sıra hızlı bir şekilde Çince seviyenizi geliştirmek istiyorsanız bu program tam da size göre demektir.

Yurt dışında dil kursunuzun size özel olmasını istiyorsanız Kişiye Özel Programımızı tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Haftanın 20 saatini bire bir özel Çince dersi alın. Size göre özel şekillendirilmiş bir ders düzeni istiyorsanız bu program sizin için idealdir. Profesyonel öğretmenlerimiz ile hızlı bir gelişme kat edeceğinizin garantisini veriyoruz.

Ayrıntılı Bilgi

Sıkça merak edilen bazı noktaları açıklığa kavuşturuyoruz. Daha fazla yardıma ihtiyacınız var ise aşağıdaki Sıkça Sorulan Sorulan kısmına göz atabilirsiniz ya da bizimle Canlı sohbet/mail yolu ile iletişime geçebilirsiniz

 • Yukarıdaki tüm programlara havaalanı servisi ve şehirler arası ulaşım dahildir
 • Tüm Büyükşehir Programlarımıza Başlangıç Paketi dahildir
  • Başlangıç Paketi: Mobil Sim Kart, polis kaydı yardımı, banka hesabı açma, bisiklet üyeliği konusunda yardım, toplu taşıma araçları için kartlar, haritalar ve 7/24 LTL desteği
 • Dil programınızın süresi size kalmıştır, minimum süre 4 hafta, maksimum ise 52 haftadır. Daha fazla detay için bizimle iletişime geçiniz.
 • Konaklama– Sunduğumuz konaklama seçeneklerini görüntülemek için  Şanghay Konaklama ya da Pekin Konaklama sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.
3ü bir arada (Şanghay - Pekin- Chengde)

Sadece Pekin ve Şanghay’ı deneyimlemekle yetinmeyin ve Çince’yi Chengde şehrine tam anlamıyla yaşayın. Pekin ve Şanghay şehirlerinin sunduklarını zaten biliyorsunuz fakat Çince’nizi inanılmaz hızlı bir şekilde geliştirecek asıl şehir Chengde’dir.

Chendge şehrinde yabancılarla iletişime geçmeniz imkansız olacak bu da sizin Çin kültürüne odaklanmanızı sağlayacaktır. Chengde’de kaldığınız süre boyunca hiçbir yabancıyla karşılaşma veya konuşma fırsatı bulamayacaksınız.

Bütün bu zamanı Çince öğretmenleriniz ile, ev sahibi aileniz ile ve yeni edineceğiniz yerli arkadaşlarınız ile geçireceksiniz böylece tam anlamıyla dili yaşamış olacaksınız.

Chengde özel bir deneyimdir fakat daha popüler ve büyük bir şehir olan Chengdu ile karıştırılmamalıdır. Chengde Pekin’in kuzeyindedir 3 saatlik tren yolculuğu uzaklığındadır. 2018’de Chengde şehrine Yüksek Hızlı Tren yapılması planlanıyor böylece bu yolculuk süresi hissedilir bir ölçüde azalacaktır.

İşte 3ü 1 Arada Programlarımız

Standart 3ü 1 Arada

Yoğunlaştırılmış 3ü 1 Arada

Kişiye Özel 3ü 1 Arada

3ü 1 Arada Fiyat Listesi (CNY)

Süre Standart Yoğunlaştırılmış Kişiye Özel
6 hafta 22,666 35,190 31,247
9 hafta 29,136 46,581 41,089
12 hafta 34,598 56,198 49,398
15 hafta 41,698 68,698 60,198
18 hafta 48,798 81,198 70,998
21 hafta 55,898 93,698 81,798
24-51 hafta 7,100/3hft 12,500/3hft 10,800/3hft

Ayrıntılı Bilgi

İhtiyaç duyabileceğiniz bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa aşağıdaki Sıkça Sorulan Sorular kısmına göz atabilirsiniz ya da bizimle Canlı Sohbet/Mail yolu ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Yukarıdaki tüm programlara havaalanı servisi ve şehirler arası ulaşım dahildir
 • Tüm Büyükşehir Programlarımıza Başlangıç Paketi dahildir
  • Başlangıç Paketi: Mobil Sim Kart, polis kaydı yardımı, bank hesabı açma, bisiklet üyeliği konusunda yardım, toplu taşıma araçları için kartlar, haritalar ve 7/24 LTL desteği
 • Yurt dışında dil kursu programlarımızın süresi size kalmıştır, minimum süre 4 hafta, maksimum ise 52 haftadır. Daha fazla detay için bizimle iletişime geçiniz.
 • Konaklama– Sunduğumuz konaklama seçeneklerini görüntülemek için  Şanghay Konaklama  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Çince Hızlandırılmış Program (Pekin-Chengde)

Hızlandırılmış Program LTL okuluna özeldir ve bu program ile Çince’nizi çok hızlı bir şekilde geliştireceğinizi garanti ediyoruz. Yurt dışında dil kursu arıyorsanız, Üniversiteye başlamadan önce bir yıl ara verip Dünya’yı gezmek istiyorsanız ya da işinizden ücretli izin ile dil tatiline gitmeyi düşünüyorsanız bu program basit bir şeyden sıra dışı bir deneyim edinmenin yoludur.

Birbirinden çok farklı, fakat tarih ve kültürel olarak ayni zenginliğe sahip iki şehirde bulunacaksınız. Canlı, hızlı tempolu, eğlenceli ve dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan Çin’in başkenti Pekin’de programınızın ilk kısmını geçireceksiniz.

Bundan sonra ise hiçbir yabancı ile iletişime geçemeyeceğiniz ve Çince’nin derinliklerine dalabileceğiniz Chendge şehrine gideceksiniz.

Çince Hızlandırılmış Program ile ilgili ayrıntılı bilgi

Callie arkadaşı ille beraber Şanghay'da

Öğrencilerimizin Yorumları

Anthea Testimony for LTL
Anthea
Germany

"I decided to sign up with LTL for the multi city gap year program. All in all, I had a great experience at all three places and already I have decided I will go back to LTL Beijing for 4 months!"

Daha Fazlasını Oku

Sıkça Sorulan Sorular

Şehirlerin arasında seyahat etmek kolay mıdır?

Evet, Çin’de ulaşım hızlı, etkili ve kolay erişimlidir. Şanghay ve Pekin arası seyahat etmek hızlı tren ile aşağı yukarı 4 saat sürüyor ve Chengde de 2018’de yüksek hızlı trene sahip olacaktır. Şimdilik ise yolculuk aşağı yukarı 3 saat sürüyor. Çin her ne kadar büyük bir ülke olsa da seyahat etmek kolaydır ve güvenlidir.

3 şehirdeki okullarınız nelerdir?

İlk okulumuz Pekin’de açıldı ve ortamı rahat, arkadaş canlısı ve sıcaktır. Boyut olarak daha küçük olsa da ayni şey Şanghay okulumuz için de geçerlidir. Her iki okul da metro duraklarının hemen yanında bulunmaktadır (Pekin için Dawanglu, Şanghay için ise South Shannxi Lu) ve konumlarından birçok restorana da kolayca ulaşılabilir. Chengde ise apayrı bir dünyadır. Çince’yi öğrenirken yerli ailenin yanında kalacaksınız ve yabancılarla iletişiminiz 0’a inecektir.

Chendge benim için uygun mudur, kulağa biraz alışılmadık geliyor?

Alıştığınız hayattan çok farklıdır bu yüzden Chendge şehrinde programa katılmayı düşünüyorsanız, Çince dışında hiçbir dil konuşmayacağınızı aklınızda bulundurun. Yabancılar ile hiç iletişiminiz olmayacaktır ve 7/24 Çince öğreneceksiniz. Fakat Chengde’den ayrılırken iyi bir Çince seviyeniz, güzel anılarınız ve yeni edindiğiniz arkadaşlarınız olacaktır. Yurt dışında dil kursu sunan LTL’in en heyecan dolu ve farklı programdır. Bu açıklamalar size göre değil ise Chengde yerine Pekin veya Şanghay şehirlerini tercih etmelisiniz.

Başlangıç seviyesinde olanlar da bu programa katılabilir mi?

Evet. LTL Dil Okulumuzun öğrencilerinin neredeyse yarısı hiç Çince bilmeden programlara katılıyorlar. Başlangıç seviyesi dersleri yıl boyu farklı tarihlerde başlamaktadır. Başlangıç tarihlerini öğrenmek için Pekin Çince Dersleri ya da Şanghay Çince Dersleri sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Bu şehirlerde yaşam ne kadar pahalıdır?

Şanghay ve Pekin şehirleri Chengde’ye göre her ne kadar pahalı olsa da dünya çapındaki büyük şehirler ile karşılaştırıldığında pek bir fark hissedilmiyor. Öğle yemeği ortalama 3 dolardır, bira 2 dolar, yakın mesafe için taksi ise 3 dolardan fazla tutmaz. Pekin ve Şanghay’da yaşamak düşündüğünüz kadar pahalı değildir. Çok para harcayabileceğiniz mekanlar da vardır fakat ucuza yaşamak isterseniz bunu kolaylıkla başarabilirsiniz.

Diğer Programlar

 • Dil Tatili

  LTL Programı

  Bir yıllık dil programlarımızdan bir tanesini seçip Çin’de seyahat edin bir yandan da Çince öğrenin. Hızlandırılmış program ile Çincenizi kısa sürede geliştirin ya da dilerseniz kendi Dil Tatili Programınızı kendiniz tasarlayın.

  Dil Tatili