Genel Bakış

LTL Dil Tatili Programı ile Çin’i keşfetme şansını yakalayın. Yurt dışı dil okulu olan LTL ile bir yıl boyunca Çince öğrenin bir yandan da Çin kültürünü keşfedin.

Toplam 4 farklı Dil Tatili Programımız bulunmaktadır.

Tüm öğrencilerimize hitap edebilmesi için her program birbirinden farklı tasarlanmıştır.

LTL 2020 Öğrencileri

 • Gerçek Çin’i keşfedin
 • Yurt dışında Çin’de okuyun
 • Çince akıcı konuşun
 • Çin’i yaşayın
 • 4 Farklı Program
 • Dünya çapından arkadaşlar edinin

Yurt dışı dil okulumuzda Dil Tatili Programı ile öğrencilerimiz hayatları boyunca unutamayacakları değerli deneyimler yaşarlar ve güçlü arkadaşlıklar kurarlar.

Çin’de staj yaparken Çince seviyenizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Belki de hiç kimsenin İngilizce konuşmadığı bir ortama dalmak ve Çin’in özünü deneyimlemek istiyorsunuzdur?

Yurt dışı dil okulumuzda size özel tasarladığımız bir dil tatili programına katılmaya ne dersiniz? Hangi programı seçerseniz seçin, Çin’de eşsiz bir deneyim yaşayacaksınız. Çin 5000 yıllık bir uygarlığa ev sahipliği yapıyor ve dolayısıyla içine dalabileceğiniz zengin bir kültüre ve tarihe sahiptir.

 • Eşsiz Bir Deneyim

  Eşsiz Bir Deneyim

  Çin’i Keşfedin – Orta Krallığı’nı gezip keşfedin

  4 Farklı Program – Size en uygun programı seçin

  Çince Öğrenin – Çin’deki maceranız boyunca Çince’yi akıcı konuşmaya başlayın

  Hayat Boyu Süren Arkadaşlıklar – Öğrenci ve öğretmenlerle güçlü bir bağ kurun

 • Kaliteli Ekip

  Kaliteli Ekip

  Öğretmenler – Çince’de akıcı olmanıza yardım edecek nitelikli bir eğitim kadrosu

  Personel – Personelimize yardım için 7/24 danışabilirsiniz

  Öğrenciler – Öğrencilerimizi başarmaya ve öğrenmeye teşvik ediyoruz

  Topluluk – Hep beraber, sosyal bir ortamda öğrenmenin keyfini çıkarın

 • Çin’de Çince öğrenin

  Çin’de Çince öğrenin

  Pekin – Zengin tarih ve kültürün yanı sıra Dünya’nın en ünlü sembollerinden biri olan Büyük Çin Seddi

  Şanghay – Turistler tarafından çok tercih edilen Çin’in ekonomik başkenti

  Chengde – İngilizceden arınmış Hızlandırılmış Çince Dil Programının şehri

  Üçü Bir Arada – Hayatınızın fırsatını kaçırmayın

 • 7/24 LTL Desteği

  7/24 LTL Desteği

  Personel– Çin’in her açıdan tanıyoruz bu yüzden size her konuda size yardımcı olabiliriz

  LTL Ailesi – Personel, öğretmenler ve öğrenciler sık sık sorunları hep beraber çözer

  Dahil – WiFi, içecekler ve akşam 5ten sonra bira bizden

4 tane birbirinden farklı ve özel Dil Tatili Programımız bulunmaktadır.

Hızlandırılmış Çince Dil Tatili Programı ile Şanghay ya da Pekin gibi büyük şehirler ile hiç yabancı göremeyeceğiniz Chengde şehrinde yoğun bir Çince eğitimi alın.

Bir yıllık Çince programı ile 36 hafta yani iki tam dönem boyunca yurt dışında okuyun ve Çincenizi akıcı hale getirin. Eğer daha esnek bir program istiyorsanız tatilde dil kursunuzu kendiniz şekillendirin.

Yurt dışı dil okulumuzda katılmak istediğiniz Dil Tatili Programı ne olursa olsun Dünya’nın en etkileyici ve hızlı büyüyen ülkelerinden birisi olan Çin’de geçireceğiniz zamandan memnun kalacağınızı garanti ediyoruz.

Hızlandırılmış Çince Dil Tatili

Yurt dışı dil okulumuzda bir yıl boyunca dil dersleri alarak Çince dilini yaşayın ve Çince’de akıcı bir seviyeye ulaşın.

Pekin ya da Şanghay’ın koşuşturmasını, gece ışıklarını ve kalabalığını deneyimledikten sonra çok daha küçük olan ve Starbucks, McDonalds gibi yabancı unsurları bulamayacağınız İngilizce konuşulmayan Chengde’de (Chengdu ile karıştırılmamalıdır) dil tatilinize devam edin.

İlk Aşama – Pekin/Şanghay

Çin kültürüne ve diline ısınmak için yolculuğunuza yurt dışı dil okulu LTL’in Pekin ya da Şanghay şubelerinde başlayacaksınız. Bu bile başlı başına hiç unutamayacağınız bir deneyim olacaktır.

İnanılmaz modern bir Şehir olan Şanghay’da baktığınız her yerde devasa gökdelenler göreceksiniz Pekin de boyut konusunda Şanghay’dan geride kalmıyor ve keşfedilecek birçok tarihi ve kültürel alana sahip.

Dil Tatilinizin ilk aşaması olarak hangisini seçerseniz seçin, inanılmaz bir deneyim olacaktır.

İkinci Aşama – Chengde

Bundan sonra Çince Öğrenmeye devam etmek için yurt dışı dil okulumuz sizi Chengde şehrine gönderecektir. Hiç İngilizce konuşulmayan ve nüfusu sadece 500.000 olan bir şehir (Çin için çok küçük sayılıyor). İngilizce olmayan bu ortamda Çince ile uyanıp Çince ile uykuya dalacaksınız.

Böyle bir ortamda dil ile ilgili birçok zorlukla karşılaşabilirsiniz. Hızlandırılmış Çince Programına katılmak istemiyorsanız Chengde sizin için bir şehir olmayabilir.

Chengde’de gerçek Çin’in ne demek olduğunu anlayacaksınız. Buradaki hayat büyük şehirlere göre daha yavaştır, insanlar daha arkadaş canlısıdır ve konuşulan Çince, Çin’in hemen hemen her yerinde duyacağınız Çince ile aynıdir.

Ayni zamanda Chengde UNESCO’nun dünya miras listesinde yer alıyor. Şehrin her köşesi tarih ve kültür kokuyor fakat buradayken Çince konuşmak dışında bir seçeceğiniz olmayacağını da unutmamanız gerekir.

Fiyat Listesi

Aşağıdaki fiyat listesi 3 ve 6 aylık Hızlandırılmış Çince Dil Tatili Programı için geçerlidir. Şanghay ya da Pekin’den Chengde’ye tren bileti ve Başlangıç Paketi fiyata dahildir. Başlangıç Paketi ile daha fazla bilgiye Hizmetlerimiz sayfasından ulaşabilirsiniz.

Süre Pekin/Şanghay Chengde Fiyat
3 ay

6 hafta küçük grup dersleri

6 hafta 1-1 özel ders 35,730
6 ay 12 hafta küçük grup dersleri 12 hafta 1-1 özel ders 67,830

Konaklama Fiyatları

Aile yanı kalma ya da oda paylaşma seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Uygun bir fiyata konaklamak istiyorsanız Oda Kiralama seçeceğini tavsiye ediyoruz. Aile yanı konaklama konusunda daha fazla bilgi edinmek için Aile Yanı Konaklama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Aile Yanı Konaklama Programına kahvaltı ve akşam yemekleri dahildir. Vejetaryen ve veganlar için de beslenme seçenekleri sunuyoruz. Ayrıca bilmemiz gereken bir beslenme tercihiniz var ise bunu bizimle paylaşın, size özel beslenme düzeni hazırlayalım.

Süre Pekin/Şanghay Chengde Fiyat
3 ay 6 hafta ortak daire 6 hafta aile yanı 25,967
3 ay 6 hafta aile yanı 6 hafta aile yanı 31,054
6 ay 12 hafta ortak daire 12 hafta aile yanı 47,160
6 ay 12 hafta aile yanı 12 hafta aile yanı 52,560

Bir Yıllık Çince Programı

Yurt dışı dil okulumuzda Üniversite tarzında iki dönem boyunca Çince dersleri görün ve Çince’de akıcılığa ulaşın. Çok tercih edilen Küçük Grup Dersleri’ mize katılın.

Gruplar 6 öğrenciyi aşmamaktadır ve her grupta ortalama 3 öğrenci vardır. Bütün öğrenciler derslerde diledikleri kadar ve diledikleri şekilde konuşabiliyorlar.

Sıcak bir sınıf ortamında ders görmek öğrenciler ve öğretmenler arasında güçlü bir ilişki kurulmasını sağlıyor.

Hafta içi her günü 4 saat boyunca Çince derslerine katılın. Her dönem 18 haftadan oluşuyor, yani iki dönem 36 hafta ediyor, fakat tabi ki de Çince eğitiminizi dilediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

Özenle seçtiğimiz ailelerin yanında kalarak Çince’ nizi daha da hızlı geliştirebilirsiniz. 36 haftalık yoğun bir dil programından sonunda HSK 4/5 seviyelerine yani Çince’de akıcı olmaya ulaşabilirsiniz.

Fiyatlar

Pekin ve Şanghay Dil Programlarımızın fiyatları aynidir. Eğer konaklama seçeneği olarak aile yanı konaklamayı seçmek istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz ki gerekli ayarlamaları yapabilelim. Öğrencilerimizin %80’i bu konaklama seçeneğimizden yararlanıyor ve Çince seviyeniz aile yanında konaklamanız boyunca daha hızlı gelişecektir.

18 hafta süren tek bir dönem boyunca okumak istiyorsanız Pekin’de Kısa Dönem ve Şanghay’da Kısa Dönem programlarımıza göz atabilirsiniz.

Konaklama dışı program fiyatı: 53,488 CNY Program + 36 Haftalık konaklama (Standart ortak daire – küçük oda): 111,088 CNY

Bir Yıllık Çince Programına aşağıdakiler dahildir:

 • Ders araç gereçleri
 • 20 saatlik küçük grup dersleri
 • 36 haftalık Çince dil eğitimi
 • Başlangıç Paketi
 • LTL Personelinin 7/24 yardımı

Çince ve İngilizce Dil Tatili

Yurt dışı dil okulumuzda daha ucuza Çince öğrenmek istiyorsanız bu program sizin için idealdir.

22 haftalık programının ilk 4 haftasını Pekin ya da Şanghay’da Çince öğrenerek geçireceksiniz, geriye kalan 18 hafta boyunca ise yeni edinmiş olduğunuz Çince bilgilerini de kullanarak daha küçük bir şehirde İngilizce dersleri vereceksiniz.

Ucuza dil öğrenirken Çin’in tarihini, kültürünü ve insanlarını keşfetmek için mükemmel bir fırsat. Çinli öğrencilere İngilizce öğretirken LTL Yurt dış dil okulumuz size bir daire ve aylık 2000 CNY temin edecektir.

Aile Yanı Konaklama – 16,000/Daire Kiralama-12,500

Aşağıdakiler Çince ve İngilizce Dil Tatili programına dahildir

 • 4 haftalık küçük grupta Çince dersleri
 • Pekin veya Şanghay’da küçük daire
 • Pekin ve Şanghay dışında, daha küçük bir şehirde 18 ay boyunca İngilizce öğretmenliği
 • İngilizce öğretirken LTL Çince Dil Okulumuz tarafından konaklama ve 2000 CNY temin edecektir
 • Pekin ve Şanghay’dan ders vereceğiniz şehire ulaşım
 • 7/24 destek
 • Havalimanından dairenize kadar servis

Kendi Dil Tatilinizi Oluşturun

Ayrıca size kendi dil tatilinizi kurmanız için imkan sunuyoruz. İstediğiniz şeyi istediğiniz yerde istediğiniz zaman öğrenin.

Canınız dünyanın en büyük ve hareketli şehirlerinden biri olan Şanghay’da 5 hafta boyunca Çince öğrenmek mi çekti?

Öylese sonraki 15 haftayı da Çin’in başkenti olan Pekin’de geçirmeye ve Çince seviyenizi geliştirmeye ne dersiniz?

Bundan sonra ise Chengde’de 16 haftalık Çince dersleri ile programınızı tamamlayabilir ve dilinizi pekiştirmiş olursunuz.

Bu, yapabileceğiniz programın sadece bir örneğidir. Daha fazlasını öğrenmek için bizimle iletişime geçiniz. Dil Tatili Programını dilediğiniz kadar sürdürebilirsiniz, bu tamamen size kalmış bir karardır.

Sıkça Sorulan Sorular

Derslerin dışında seyahat edebilecek miyim?

Kesinlikle, Çin’e gelip onun size sunduğu güzelliklerden yararlanmalısınız. Çin her açıdan inanılmaz zengin bir ülkedir ve Pekin, Şanghay ve Chengde şehirlerinde eşsiz deneyimler yaşayacaksınız.

Örneğin bizim hafta sonu programlarımıza katılıp Xian’deki Terracota ordusunu, Suzhou’daki bahçeleri ya da Qingdao’daki bira festivalini görmeye gelebilirsiniz. Ayrıca Çin Yılbaşını ya da uzun hafta sonları gibi boş  zamanlarınızı Nanjing’deki Ming Mezarları, Tibet’teki Himalaya dağları gibi ülkenin başka kısımlarını görmek için kullanabilirsiniz. Çin eğlencesi bol kocaman bir ülkedir.

Şanghay, Pekin ve Chengde şehirlerinde yaşam ne kadar pahalı?

Doğal olarak Chengde diğer şehirlere göre daha ucuzdur ve çok az para harcayarak gayet rahat bir yaşam sürdürebilirsiniz. Pekin başkenttir, Şanghay ise büyük bir şehirdir bu yüzden her ikisi de Chengde’ye göre çok daha pahalıdır. Fakat buralarda bile ucuza kaliteli yerel yemekler yapan küçük restoranlar bulabilirsiniz.

Arkadaş edinebilecek miyim?

LTL’de arkadaş edinmek her zaman çok kolaydır.  Her hafta yeni öğrencilerimiz geliyor bu yüzden hep ders çalışarak, eğlenerek ya da sohbet ederek beraber geçirebileceğiniz insanlar olacaktır. Personel olarak da çok arkadaş canlısıyız ve sık sık öğrenciler ile beraber zaman geçiriyoruz. Büyük bir aileyiz bu yüzden arkadaş edinmekte sıkıntı çekmeyeceksiniz.

Dil tatilimi kurmama yardımcı olabilir misiniz ?

Tabi ki de. Eğer yardıma ihtiyacın varsa Canlı Sohbet ya da mail yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz. LTL Yurt Dışı Dil Okulu’nda birçok farklı ve esnek program sunuyoruz bu yüzden tam size uyacak bir şey bulabileceğimizden hiç şüphemiz yok.

Ayni anda staj da yapabilir miyim ?

Eğer Çin’de Çince öğrenirken bir yandan da staj yapmayı düşünüyorsanız bizimle iletişime geçin. Sizin istediğinizi gerçekleştirmek için elimizden gelenini yapacağız.

Çin'de Dil Tatili Programına katıldıktan sonra Çince akıcı konuşabilecek miyim

Bir dile hakim olmak için çaba sarf etmeniz gerekir. 36 aylık programdan sonra Çince’de akıcı hale gelmeniz muhtemeldir. Aile Yanı Konaklama ile dil becerileriniz hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz. Sınıf dışında çalışmak ve ev ödevini yapmak da daha hızlı öğrenmenizi sağlar. Şimdiye kadar Dil Tatiline katılan tüm öğrencilerimiz en az HSK4 seviyesine ulaşmıştır

Kendi başınıza ne kadar çalıştığınız çok önemlidir. Fakat isterseniz, LTL ile başarırsınız. Yeter ki pes etmeyin.

Diğer Programlar

Merak ettiklerinizi bize sorun
 • LTL Avatar Alexander Krasnov
  Alexander Krasnov , Öğrenci Danışmanı

  LTL Çince Dil Okulu'na hoş geldiniz!

  Size nasıl yardımcı olabilirim?