Genel Bakış

Yeni gelen birisi için Çin’e alışmanın ne kadar zor olabileceğini biliyoruz. Bambaşka bir kültür, bilmediğiniz bir dil ve kalabalık bir şehir sizin için ilk zamanlarda çok zorlayıcı gelebilir.

Fakat unutmayınız ki hepimiz bir zamanlar buraya daha yeni gelmiştik ve alışma zorlukları çekiyorduk. Bu yüzden ilk günlerinizin olabildiğince rahat geçmesi için size birtakım hizmetler sunuyoruz.

Bankalarla, telefon şirketleriyle ve toplu taşımayla uğraşmak çok zorlayıcıdır özellikle de Çin’de, bilmediğiniz bir dilde. Bu konuda sizi kolaylaştırmak size aşağıdaki paketleri sunuyoruz.

Şanghay Standart Başlangıç Paketi

Başlangıç paketi Çin’deki ilk zamanlarınızın olabildiğince rahat geçmesini amaçlıyor. Standart Başlangıç Paketin şunlar dahildir:

 • Havaalanı ya da tren karşılama – Yol ve araç bulmakla yorulmayın bırakın sizi havaalanından evinize kadar biz götürelim.
 • Metro/Otobüs kartı – Şanghay’ın otobüslerini ve metrosunu kullanmak için karta ihtiyacınız olacak. Dilerseniz kartınıza 20/25 seferlik yolculuk hakkı yükleyebiliriz.
 • Sim Kart– Ayrıca 700 MB ve 50 dakikalık konuşma hakkı da yükleyeceğiz. Daha fazlasına ihtiyacınız olursa bizimle okulda iletişime geçebilirsiniz.
 • Polis Kaydı – Çin’e gelen bütün yabancılar Polis Kaydı yaptırmalı. Bu konuda da size yardımcı olacağız.
 • Banka Hesabı Açmak – Çin’de birçok yerde nakit geçmediği için banka kartına sahip olmak büyük bir artıdır. Fakat birçok banka Çin’de kısa dönem boyunca kalacak olanların banka hesabı açmalarına izin vermez. En uygun teklifler sunan bankayı bulmanıza yardımcı olacağız. Ayrıca sizinle beraber bankaya gelip hesap açmanıza ve hesabınızı mobil uygulamaya bağlamanıza yardımcı olacağız.
 • Bisiklet Kiralama – Ofo, Mobike ve Bluegogo. Bu isimleri Çin’e geldiğiniz zaman sık sık duyacaksınız.
 • Şanghay Harita– Geleneksel Turist Haritası.
 • Çanta-Büyük ve kullanışlı. Bütün kitap ve araç gereçlerinizi okula getirmek için çok uygun.
Standart Paketin Fiyatı – 1,815 CNY

Şanghay Ekstra Başlangıç Paketi

Remove the strain of jetlag
Uçus sonrası gerginliğini üstünüzden atın

Daha fazla konfor isterseniz, standart pakete ekstra özellikler ekleyebilirsiniz.

 • Bir aylık Spor Salonu Üyeliği – Okulumuzun hemen yanında yüzme havuzu ve basket sahasına sahip bir spor salonumuz bulunmaktadır. Dilerseniz bir ay boyunca spor salonu üyeliği hizmetimizden yararlanabilirsiniz.
 • Hastane VIP Kartı – Şanghay’daki Uluslararası bir Hastane’de öncelikli tedavi görün. Bütün hastane çalışanları İngilizce konuşacaktır.
 • Masaj – Çin’e gelirken birkaç saat boyunca uçakta geçirmek sizi yoracaktır. Çin Sağlık ve Masaj Merkezinde yorgunluk ve gerginliği üstünüzden atın. LTL sayesinde ayak ya da tam vücut masajından yararlanın.
Ekstra Paketin Fiyatı– 2,915 CNY

Havaalanında Karşılama

Çin’e ilk geldiğinizde konakladığınız yere varmak biraz zor olacaktır. Bu yüzden havaalanından kaldığınız yere rahat ve güvenli bir şekilde ulaşmanızı sağlayacağız.

Yerlilerle konuşup metroyu aramanıza gerek yok, taksiye atlayın ve doğruca yeni evinize gidin.

 • Havaalanı terminalinde özel şoförünüz sizi bekleyecek.
 • Doğruca kaldığınız yere varacaksınız.
 • Bu hizmet aşağıdaki havaalanları ve garlar için geçerlidir.
  • Shanghai Hongqiao Uluslararası Havaalanı
  • Shanghai Pudong Uluslararası Havaalanı
  • Shanghai Tren İstasyonu
  • Shanghai Hongqiao Tren İstasyonu
  • Shanghai South Tren İstasyonu
 • Yukarıdaki Başlangıç Paketlerinden yararlanacaksanız tekrardan havaalanında karşılama hizmetini satın almanıza gerek yok.
Havaalanında karşılama – 350 CNY

NOT – 19.00 ve 08.00 arasında gelirseniz ekstra 200 CNY ücret ödemeniz gerekir.

Şanghay Bağlantı Paketi

Çinli arkadaş edinerek tek taşla iki kuş vurmuş olursunuz, hem arkadaşınız olur hem de Çincenizi geliştirmiş olursunuz. Yeni gelenlerin çoğu Çince’de zorlandıkları için yabancı arkadaş edinme hatasına düşüyor.

Bağlantı Paketimiz bu sorunu çözmek için Çin’e geldiğiniz andan itibaren size bir arkadaş çevresi sunuyor. İki kişi ile eğşeştirileceksiniz. Öğrenci elçisi ve dil partneriniz sayesinde daha birçok insanlar tanışma fırsatı yakalayacaksınız.

Dil Değişim Arkadaşı– Dilinizi, kültürünüzü, başınızdan geçen hikayeleri paylaşmak için mükemmel bir fırsat.

Kişisel Öğrenci Elçisi – Şanghay’ı bu arkadaşınızla beraber keşfedin. Sizi hobilerinize ve ilgi alanlarınıza göre eşleştiriyoruz. Beraber yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır.

Şanghay Bağlantı Paketi Fiyatı – 900 CNY

Sizi iyi anlaşacağınızı düşündüğümüz insanlarla eşleştireceğiz. Aranızdaki arkadaşlığı ise tabi ki de “satın alamazsınız” ilişkinizi keniniz kuracaksınız. Fakat Bağlantı Paketi sayesinde ilk günden itibaren uzun sürecek arkadaşlıklar kurma ve Çince’nizi hızlı geliştirme şansı yakalıyorsunuz.

Sıkça Sorulan Sorular

BAŞLANGIÇ PAKETİ - Havaalanında şoförüm ile nasıl buluşacağım?

Buradaki havaalanları her ne kadar büyük olsa da korkulacak bir durum yok.  Şoför sizin nasıl göründüğünüzü bilecek ve elinde isminizin yazılı olduğu bir kart bulunacak.

BAŞLANGIÇ PAKETİ - Okulun ilk gününde yanıma neler almalıyım?

Yanınızda Pasaport bulundurmanız gerekir, bunun dışında dilediğiniz her şeyi: laptop, kitap-derfter, atıştırmalık getirebilirsiniz. LTL size gerekli çalışma kitapları sağlayacaktır fakat dilerseniz kendi kitaplarınızı da getirebilirsiniz.

BAĞLANTI PAKETİ-Ne zaman dil değişim arkadaşı ve öğrenci elçim ile buluşacağım?

Çin’e ilk geldiğinizde sizi akşam yemeğinde tanıştıracağız. Böylece birbiriniz ile tanışıp yapacağınız aktiviteleri planlayabileceksiniz.

BAĞLANTI PAKETİ - Neden iki farklı kişi ile tanışmam lazım?

İkisini de, kişiliklerine, yaşına ve yapmayı sevdikleri şeylere göre seçiyoruz. Ne kadar iyi anlaşacağınız tabii ki de size kalmıştır fakat bir yerine iki farklı insanla zaman geçirmek sizin arkadaş edinme şansınızı arttırıyor.

BAĞLANTI PAKETİ - Tanıştığım bu iki insan kim olacak?

İyi anlaşacağınızı düğündüğümüz insanlar olacak. Yabancılarla zaman geçirmek isteyen üniversiteliler de  bir şeyler yiyip bir yerleri gezmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı seven iki insan da olabilir.

BAĞLANTI PAKETİ - Güçlü bir arkadaşlık garanti edebilir misiniz?

Bunun garantisini veremeyiz. Sizi insanlar ile tanıştırıp uygun bir ortam hazırlayacağız fakat iyi anlaşıp anlaşmayacağınız yine de size bağlı. Çin’de yerli arkadaş edinmek kolay değildir fakat imkansız değildir ve sosyal bir ortamda Çince öğrenmenin mükemmel bir yoludur. Sınıfın dışında Çince öğrenmenin yollarını arıyorsanız Çince Nasıl Öğrenilir e-kitabına a göz atabilirsiniz.

Merak ettiklerinizi bize sorun
 • LTL Avatar Alexander Krasnov
  Alexander Krasnov , Öğrenci Danışmanı

  LTL Çince Dil Okulu'na hoş geldiniz!

  Size nasıl yardımcı olabilirim?