Genel Bakış

Çin’de Çince öğrenmeye gelmeden önce düşünmeniz gereken birçok şey vardır. Bizim işimiz sizin Çin’e gelişinizi ve burada geçirdiğiniz süreyi kolaylaştırmaktır.

İşte tam da bu yüzden size Çin’e alışmanızı kolaylaştıracak bazı hizmetler sunuyoruz. Kültür şokuna uğramanız kaçınılmazdır fakat toplu taşıma kartı ve Sim kartına sahipken işiniz biraz kolaylaşıyor.

Çin’e yeni geldiğinizde sorunlarınızı tek başınıza çözmeniz zorlayıcı olabilir. Fakat bizimleyken durum böyle değil. İhtiyaç duyduğunuz her an LTL ekibi yanınızda olacaktır.

Çin’i tanıyoruz ve burada işlerin nasıl yürüdüğünü biliyoruz bu yüzden size yardım etmek için hazırladığımız programlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sofia ve Alvin öğretmenlerimiz ile öğrencileri

Standart Başlangıç Paketi 

Standart Başlangıç paketimizi şunlar dahildir:

 • Havaalanı ya da tren karşılama – Yol ve araç bulmakla yorulmayın bırakın sizi havaalanından evinize kadar biz götürelim.
 • Metro/Otobüs kartı – Pekin’in otobüslerini ve metrosunu kullanmak için karta ihtiyacınız olacak. Dilerseniz kartınıza 20/25 seferlik yolculuk hakkı yükleyebiliriz.
 • Sim Kart– Ayrıca 700 MB ve 50 dakikalık konuşma hakkı da yükleyeceğiz. Daha fazlasına ihtiyacınız olursa bizimle okulda iletişime geçebilirsiniz.
 • Polis Kaydı – Çin’e gelen bütün yabancılar Polis Kaydı yaptırmalı. Bu konuda da size yardımcı olacağız.
 • Banka Hesabı Açmak – Çin’de birçok yerde nakit geçmediği için banka kartına sahip olmak büyük bir artıdır. Fakat birçok banka Çin’de kısa dönem boyunca kalacak olanların banka hesabı açmalarına izin vermez. En uygun teklifler sunan bankayı bulmanıza yardımcı olacağız. Ayrıca sizinle beraber bankaya gelip hesap açmanıza ve hesabınızı mobil uygulamaya bağlamanıza yardımcı olacağız.
 • Bisiklet Kiralama –Yıl boyu ücretsiz kullanabileceğiniz bisiklet hizmeti.
 • Pekin Haritası– Geleneksel Turist Haritası.
 • Çanta-Büyük ve kullanışlı. Bütün kitap ve araç gereçlerinizi okula getirmek için çok uygun.
 • Ücretsiz Dolap
 • Size özel ücretsiz kahve kupası

Not – Standart Başlangıç Paketi LTL Hızlandırılmış Çince Programı ve 3 Şehir 1 Program’a  dahildir.

Standart Paket Fiyatı – 1,815 CNY

Ekstra Başlangıç Paketi 

Extra Paketimiz standart paketinin dışında aşağıdaki üç ekstra özelliği içeriyor:

 • Masaj – Ayak ya da tam vücut masajı ile rahatlayın.
 • Uluslararası Hastane VİP Kartı – Pekin’de İngilizce konuşulan bir uluslararası hastanede öncelikli hizmet görün.
 • Bir aylık spor salonu üyeliği – Okulumuzun hemen yanında bir spor salonu bulunmaktadır.
Ekstra Paket Fiyatı – 2,915 CNY

Havaalanında Karşılama 

Havaalanında karşılama ile yeni evinize rahat bir şekilde gidin
Havaalanında karşılama ile yeni evinize rahat bir şekilde gidin

Sadece Havaalanı/tren’de karşılama hizmetimizden yararlanmak istiyorsanız:

 • Havaalanı ya da tren garından doğruca kaldığınız yere götüreleceksiniz.
 • Başka herhangi bir araca binmenize gerek yok.
 • Toplu taşıma stresinden kurtulun.
 • Yeni evinize gitmeniz için hızlı ve etkili bir yoldur.
 • Bütün havaalanı ve tren istasyonları için geçerlidir.

Gece yarısında da sabahın erken saatlerinde de gelseniz ekstra ücret ödemeyeceksiniz. Fakat yine de sizin rahatlığınız için daha Pazar günü 10.00 ile 17.00 arasında gelmenizi tavsiye ediyoruz.

Fiyat – 300 CNY

Pekin Bağlantı Paketi

Bağlantı Paketimiz hızlı bir şekilde arkadaş edinmenizi amaçlıyor. Öğrencilerimize hep Çinli, özellikle İngilizce konuşmayan arkadaşlar edinmelerini tavsiye ediyoruz.

Sizinle benzer ilgi alanlarına ve hobilere sahip olan birileriye eşleştirileceksiniz. Pekin’e geldiğiniz an için iyi bir başlangıçtır ve devamında daha çok arkadaş edinmenizi kolaylaştırır.

Özel Öğrenci Elçiniz

Sizinle benzer ilgi alanlarına ve hobilere sahip olan biriyle eşleştirileceksiniz. Diğer yabancılarla beraber vakit geçirmek ve Çin’den uzaklaşmak yerine elçiniz ile beraber Pekin’i keşfetme ve yeni arkadaşlar edinme şansına sahip olacaksınız.

Özel Dil Değişim Arkadaşınız

Dil değişim arkadaşınız ile dil konusunda karşılıklı yardımlaşacaksınız. Eviniz, kültürel farklılıklar, yemekler ve memleketinizdeki insanlar gibi birçok konuyu arkadaşınız ile paylaşacaksınız. Siz de buna karşılık olarak arkadaşınızdan Çin dili ve kültürü hakkında birçok şey öğreneceksiniz.

Bağlantı Paketi Fiyatı – 900 CNY

Sizi iyi anlaşacağınızı düşündüğümüz insanlarla eşleştireceğiz. Aranızdaki arkadaşlığı ise tabi ki de “satın alamazsınız”, ilişkinizi kendiniz kuracaksınız. Fakat Bağlantı Paketi sayesinde ilk günden itibaren uzun sürecek arkadaşlıklar kurma ve Çince’nizi hızlı geliştirme şansı yakalıyorsunuz.

Sıkça Sorulan Sorular

BAŞLANGIÇ PAKETİ - Havaalanında şoförüm ile nasıl buluşacağım?

Buradaki havaalanları her ne kadar büyük olsa da korkulacak bir durum yok. Şoför sizin nasıl göründüğünüzü bilecek ve elinde isminizin yazılı olduğu bir kart bulunacak.

BAŞLANGIÇ PAKETİ - Okulun ilk gününde yanıma neler almalıyım?

Yanınızda Pasaport bulundurmanız gerekir, bunun dışında dilediğiniz her şeyi: laptop, kitap-defter, atıştırmalık getirebilirsiniz. LTL size gerekli çalışma kitapları sağlayacaktır fakat dilerseniz kendi kitaplarınızı da getirebilirsiniz.

BAĞLANTI PAKETİ-Ne zaman dil değişim arkadaşı ve öğrenci elçim ile buluşacağım?

Çin’e ilk geldiğinizde sizi akşam yemeğinde tanıştıracağız. Böylece birbiriniz ile tanışıp yapacağınız aktiviteleri planlayabileceksiniz.

BAĞLANTI PAKETİ - Neden iki farklı kişi ile tanışmam lazım?

İkisini de, kişiliklerine, yaşına ve yapmayı sevdikleri şeylere göre seçiyoruz. Ne kadar iyi anlaşacağınız tabii ki de size kalmıştır fakat bir yerine iki farklı insanla zaman geçirmek sizin arkadaş edinme şansınızı arttırıyor.

BAĞLANTI PAKETİ - Tanıştığım bu iki insan kim olacak?

İyi anlaşacağınızı düğündüğümüz insanlar olacak. Yabancılarla zaman geçirmek isteyen üniversiteliler de  bir şeyler yiyip bir yerleri gezmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı seven iki insan da olabilir.

BAĞLANTI PAKETİ - Güçlü bir arkadaşlık garanti edebilir misiniz?

Bunun garantisini veremeyiz. Sizi insanlar ile tanıştırıp uygun bir ortam hazırlayacağız fakat iyi anlaşıp anlaşmayacağınız yine de size bağlı. Çin’de yerli arkadaş edinmek kolay değildir fakat imkansız değildir ve sosyal bir ortamda Çince öğrenmenin mükemmel bir yoludur. Sınıfın dışında Çince öğrenmenin yollarını arıyorsanız Çince Nasıl Öğrenilir e-kitabına göz atabilirsiniz.

İlgili Sayfalar

 • Sosyal Etkinlikler

  Pekin

  Çin’e geldikten sonra diğer öğrencilerimiz ve LTL ekibimiz ile çok güçlü bağlar kuracaksınız ve ailemizin bir parçası olacaksınız. Her hafta en az 3 farklı etkinliğe katılıp hep beraber Çin’i keşfetmenin tadını çıkarın.

  Sosyal Etkinlikler

Merak ettiklerinizi bize sorun
 • LTL Avatar Alexander Krasnov
  Alexander Krasnov , Öğrenci Danışmanı

  LTL Çince Dil Okulu'na hoş geldiniz!

  Size nasıl yardımcı olabilirim?